"Ania": TVP wyemituje serial dokumentalny o Przybylskiej. Kiedy premiera?

7 października do kin trafił film "Ania". W dokumencie wspólne chwile z Anną Przybylską wspominali bliscy aktorki. Produkcja cieszyła się ogromną popularnością wśród widzów. Na antenę TVP ma trafić serialowa wersja dokumentu. Kiedy premiera?

Anna Przybylska: Aktorka zmarła w 2014 roku, mając 36 lat

Anna Przybylska była znaną i lubianą aktorką, która cieszyła się dużą sympatią widzów. Zadebiutowała w filmie "Ciemna strona Wenus". Rozpoznawalność przyniosła jej rola sierżant Marylki Baki w serialu "Złotopolscy". Publiczność pamięta ją także z takich produkcji, jak "Daleko od noszy", "Kariera Nikosia Dyzmy""Złoty środek" czy "Sęp".

Reklama

Jej karierę przerwała choroba - nowotwór trzustki. Aktorka zmarła 5 października 2014 roku w wieku niespełna 36 lat. Prywatnie Anna Przybylska była związana z piłkarzem - Jarosławem Bieniukiem, z którym doczekała się trójki dzieci: Oliwii (ur. w 2002 roku), Szymona (ur. w 2006 roku) i Jana (ur. w 2011 roku).

"Ania": Poruszający dokument o aktorce

Niedługo po śmierci Anny Przybylskiej pojawił się pomysł nakręcenia o niej filmu. W kolejnych latach media donosiły o postępach w przygotowaniu produkcji. Reżyserią filmowej biografii - według ówczesnych doniesień - miał zająć się Radosław Piwowarski, którego aktorka była największą muzą. W 2017 roku odwołano jednak wszelkie wcześniejsze zapowiedzi i ogłoszono, że filmu nie będzie. Rodzina Przybylskiej miała ponoć nie zaakceptować scenariusza, przez co projekt został zawieszony.

Telewizja Polska porozumiała się jednak z rodziną aktorki i projekt ruszył w 2022 roku. Anna Przybylska doczekała się w efekcie filmowego upamiętnienia, ale w formie dokumentu. 7 października do kin trafił film "Ania". W dokumencie wspólne chwile z Anną Przybylską wspominają m.in. jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie brak opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów, m.in. Cezarego Pazury, Michała Żebrowskiego, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Pawła Wawrzeckiego, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Katarzyny Bujakiewicz, Andrzeja Piasecznego.

TVP wyemituje serial dokumentalny o Przybylskiej

Film "Ania" w weekend otwarcia przyciągnął przed ekrany ponad 120 tysięcy widzów. Na fali popularności filmu TVP wyemituje serial dokumentalny o Annie Przybylskiej. Produkcja będzie liczyła cztery odcinki i powstanie na motywach filmu "Ania". Na antenie TVP 1 zostaną wyemitowane cztery półgodzinne odcinku serialu. Jak informuje portal Onet.pl widzowie będą mogli zobaczyć serial w czasie świat Wielkanocnych, a dokładnie 9 i 10 kwietnia. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Anna Przybylska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy