Polsat Viasat: Seriale
Ocena
serialu
5,4
Przeciętny
Ocen: 5
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Polsat Viasat History: "Rewolucja płci" i "Kobiety, które walczyły z Hitlerem" w marcu na antenie

Jakie nowe programy pojawią się na antenie Polsat Viasat History w marcu?

Zagadka kości: rewolucja płci

Poniedziałek 8 marca, godz. 22:05

Mężczyźni-łowcy i kobiety-zbieraczki: taki znamy podział ról od czasów prehistorycznych. Przez wieki uznawano, że mężczyzna-łowca był żywicielem rodziny, a tym samym od zarania dziejów ludzkości stał na szczycie drabiny społecznej.

Dzięki tej teorii pierwsi archeolodzy w XIX i na początku XX wieku uznali ten stan rzeczy za sytuację "naturalną".

Dziś naukowcy nie są już tego pewni. Okazuje się, że część odkryć nie pasuje do tego obrazu i na jaw wychodzi coraz więcej błędnych interpretacji.

Metody naukowe zwykle stosowane w kryminalistyce pomagają badaczom na całym świecie uzyskać nowe spojrzenie na tę kwestię.

Reklama

Kobiety, które walczyły z Hitlerem

Poniedziałek 8 marca, godz. 21:00

Pochodziły z różnych warstw społecznych i wcześniej były wzorowymi obywatelkami III Rzeszy.

Grupa niemieckich kobiet, które stały się członkiniami ruchu oporu, walczyła z nazizmem wszelkimi dostępnymi im środkami.

Robiły to mimo przemocy ze strony aparatu władzy nazistowskich Niemiec i terroru gestapo. Choć bały się o swoje życie, narażając się na donosy ze strony sąsiadów oraz krewnych, przekazywały poufne informacje, rozpowszechniały antynazistowskie ulotki i ratowały Żydów.

Po aresztowaniu były więzione, wywożone do obozów, a nawet rozstrzeliwane. Po 1945 roku, pomimo ich odwagi, na długo o nich zapomniano. Dziś ich historie wychodzą na jaw.

Wśród tych dzielnych kobiet były między innymi: urzędniczka ministerstwa propagandy Libertas Schulze-Boysen, dziennikarka Ruth Andreas-Friedrich i studentka Sophie Scholl.

Wspomnienia z Wielkiej Wojny

Premiera: w dni powszednie od poniedziałku 15 marca, godz. 21:00

Kiedy w lipcu 1914 roku w Europie wybuchła wojna, ludzie we wszystkich zaangażowanych w nią krajach wierzyli, że skończy się ona przed Bożym Narodzeniem.

Nie zdawali sobie sprawy, jak bardzo się mylą. Pozornie drobny konflikt w Bośni szybko eskalował, stając się pierwszą w historii prawdziwą wojną globalną, zupełnie nową, toczoną przy użyciu nieznanych wcześniej środków i technik.

Do listopada 1918 roku zginęło dziesięć milionów ludzi, a polityczna mapa świata została nakreślona na nowo. Umysły i postawy ludzi zmieniły się na zawsze, zaczęła się epoka współczesna.

Wojenny chaos ogarnął miliony zwykłych mężczyzn, kobiet i dzieci, których życie zmieniło się w niewyobrażalny sposób. Oto ich historie.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy