Philippe Tłokiński w drugim sezonie serialu "Maria Antonia"

"Mogę jedynie zdradzić, że ta fantastyczna przygoda trwa nadal" - powiedział Philippe Tłokiński ("M jak miłość", "Kurier"), który zagra w drugim sezonie serialu "Maria Antonia". Produkcja okazała się telewizyjnym hitem i - jak zdradza aktor - doczeka się kontynuacji.

Philippe Tłokiński znany z takich filmów, jak "Noc Walpurgii", "Kurier" czy "Geniusze" oraz seriali "Tatuśkowie" i "M jak miłość", wygrał międzynarodowy casting do roli Pierre'a Beaumarchais'a w ośmioodcinkowym serialu Canal+ i BBC "Maria Antonina", z rosyjską aktorką, Emilii Schüle w roli tytułowej.

"Maria Antonina" to serial pokazujący młodą żonę Ludwika XVI na wersalskim dworze. Pierwszy sezon okazał się niemałą rewelacją. Zdecydowano, że powstanie kontynuacja.

Reklama

"Mogę jedynie zdradzić, że ta fantastyczna przygoda trwa nadal i że dostałem zaproszenie do udziału w drugim sezonie, co bardzo mnie cieszy" - powiedział Philippe Tłokiński.

"Niestety, nie mogę pochwalić się szczegółami, bo po pierwsze, nie czytałem scenariusza, a nawet go jeszcze nie dostałem, po drugie, obowiązuje mnie klauzula poufności. Historia jest znana, ale nie wiem w jakim stopniu moja postać będzie w niej obecna" - dodał.

"Maria Antonia": O czym opowiada serial?

Serial "Maria Antonina" opowiada o  wyzwaniach, z jakimi musiała zmierzyć się tytułowa bohaterka, by zaznaczyć swoją obecność i zaistnieć w świecie, który był jej wrogi od momentu przybycia do Wersalu.

Powstało już wiele filmów i produkcji telewizyjnych poświęconych ikonicznej królowej, jednak celem twórców serialu było przedstawienie świeżej wizji Marii Antoniny - dalekiej od jej wizerunku frywolnej, próżnej i zepsutej młodej kobiety. Za scenariusz odpowiedzialna jest Deborah Davis, scenarzystka nominowanej do Oscara "Faworyty".

Świetnie oddany przez Deborah Davis obraz pogłębia skomplikowaną psychikę, intymne marzenia i lęki słynnej postaci, przeniesionej z Austrii do obcego kraju w ramach zaaranżowanego małżeństwa z delfinem Francji,  późniejszym królem Ludwikiem XVI. Deborah Davis, w typowym dla siebie dowcipnym i zadziornym stylu, stworzyła wybitny i oryginalny dramat oparty na autentycznych postaciach i wydarzeniach. 

W seriali Canal+ występują: Emilia Schüle (Maria Antonia) oraz Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller, Roxane Duran, Crystal Shepherd-Cross, Caroline Piette, Oscar Lesage, Liah O'Prey, Jonas Bloquet, Nathan Willcocks, Paul Bandey, Laura Benson i Yoli Fuller. Jedną z ról gra również polski aktor Philippe Tłokiński.

AKPA/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy