Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Maria Antonina": Powstanie drugi sezon serialu

"Maria Antonia" to serial pokazujący początki historii młodej żony Ludwika XVI na wersalskim dworze. Pierwszy sezon okazał się niemałą rewelacją. Zdecydowano, że powstanie kontynuacja.

"Maria Antonina": O czym opowiada serial?

Serial opowiada o wyzwaniach, z jakimi musiała zmierzyć się Maria Antonina, by zaznaczyć swoją obecność i zaistnieć w świecie, który był jej wrogi od momentu przybycia do Wersalu. Powstało już wiele filmów i programów telewizyjnych poświęconych ikonicznej królowej, jednak celem twórców serialu było przedstawienie świeżej wizji Marii Antoniny - dalekiej od jej wizerunku frywolnej, próżnej i zepsutej młodej kobiety. 

Obraz pogłębia skomplikowaną psychikę, intymne marzenia i lęki słynnej postaci, przeniesionej z Austrii do obcego kraju w ramach zaaranżowanego małżeństwa z delfinem Francji, późniejszym królem Ludwikiem XVI. 

Reklama

Scenarzystka Deborah Davis, w typowym dla siebie dowcipnym i zadziornym stylu, stworzyła wybitny i oryginalny dramat oparty na autentycznych postaciach i wydarzeniach. Wspierana przez pisarki Louise Ironside, Chloe Moss i Avril E. Russell dała nowe i świeże spojrzenie na życie bohaterki, prowadzące do upadku francuskiej monarchii.

Na ekranie oprócz Emili Schüle (Maria Antonia) pojawiają się: Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller, Roxane Duran, Crystal Shepherd-Cross, Caroline Piette, Oscar Lesage, Liah O'Prey, Jonas Bloquet, Nathan Willcocks, Paul Bandey, Laura Benson i Yoli Fuller. W produkcji wystąpił także polski aktor: Philippe Tłokiński.

"Maria Antonina": Powstanie drugi sezon

Portal Variety donosi, że powstanie drugi sezon serialu "Maria Antonina". Nominowany do nagrody BAFTA Ed Bazalgette wyreżyseruje pierwsze cztery odcinki. Zespołem scenarzystów drugiego sezonu kieruje Louise Ironside, lecz Deborah Davis nadal będzie w ekipie twórców. Dołączą do nich Charlotte Wolf, Francesca Forristal i Andrew Bampfield.

"Nieskazitelna, wysokiej jakości produkcja jest wypełniona wspaniałymi talentami i lokacjami, a my jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować globalnej publiczności przełomowy nowy sezon tej wyjątkowej interpretacji francuskiej królowej" – kontynuował Payne, szef Banijay Rights.

Zdjęcia do nowych odcinków mają rozpocząć się jesienią. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Maria Antonina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy