Reklama

Żora Korolyov: Tancerz i aktor, który odszedł przedwcześnie

Żora Korolyov był jednym z najpopularniejszych tancerzy w Polsce. Sławę zyskał dzięki udziałowi w "Tańcu z gwiazdami", gdzie dał się poznać jako cierpliwy i zawsze uśmiechnięty instruktor. Oprócz występów na parkiecie miał też na koncie kilka serialowych ról oraz innych ciekawych projektów. Gdyby żył, dziś skończyłby 35 lat. Z okazji rocznicy urodzin, przypominamy najważniejsze wydarzenia z jego życia.

Żora Korolyov: Tancerz, aktor i... agent piłkarski

Żora Korolyov to ukraiński tancerz, który zyskał w Polsce popularność dzięki udziałowi w "Tańcu z Gwiazdami". Urodził się 6 października 1987 roku w Odessie, na Ukrainie. Był synem stewardesy i zawodowego piłkarza. Ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania. Był też absolwentem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy na kierunku "choreografia i taniec". Tańczył od 8. roku życia. Przez lata łączył taniec towarzyski z piłką nożną, trenując i grając w odeskiej szkole piłkarskiej SKA-Odessa.

Trenował uczestników polskiej edycji "Tańca z Gwiazdami" przez kilka edycji. Tańczył m.in. z Kasią Cerekwicką, Isis Gee, prezenterką pogody Agnieszką Cegielską, aktorkami Karoliną Gorczycą, Dominiką Gwit oraz architektką Martyną Kupczyk. Dzięki popularności zdobytej w show, tancerz zapraszany był również do innych programów. Wystąpił m.in. w show "Jak oni śpiewają" oraz szeregu filmów i seriali.

Reklama

Widzowie z pewnością mogli go zapamiętać z takich seriali, jak: "Egzamin z życia", "To tylko miłość", czy "Niania". Gościnnie wystąpił również w komedii romantycznej "Kochaj i tańcz" oraz serialu "Ojciec Mateusz"

Tancerz był założycielem Akademii Artystycznej "Arte" Żora Korolyov w Warszawie. Nie porzucił jednak pasji, jaką była piłka nożna i został licencjonowanym menedżerem FIFA oraz agentem piłkarskim

Prywatnie przez 7 lat był mężem Anny Kuznecowej, z którą miał córkę Sonię. Następnie związał się z aktorką Eweliną Bator, z którą po jakimś czasie się się zaręczył. Do ślubu pary jednak nie doszło, a ich szczęście przerwała przedwczesna śmierć tancerza...

Odszedł przedwcześnie

Żora Korolyov nie żyje - taka informacja pojawiła się w mediach tuż przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 21.12.2021 roku. Nagła i przedwczesna śmierć ukraińskiego tancerza poruszyła bliskich, przyjaciół i fanów. Artysta zmarł w wieku zaledwie 34 lat.

Tuż po ukazaniu się szokującej informacji, Korolyova żegnali najbliżsi i znajomi. Poruszające posty publikowała również jego narzeczona, Ewelina Bator. Aktorka do dziś nawiązuje w swoich wpisach do narzeczonego, często także bezpośrednio się do niego zwraca.

Wciąż nie przedstawiono oficjalnej przyczyny śmierci tancerza. Sprawę bada prokuratura. 

Żora Korolyov, gdyby żył, dziś świętowałby swoje 35. urodziny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy