Żona Bruce'a Willisa atakuje media za "głupie nagłówki". "Służą dezinformacji"

Żona Bruce'a Willisa - Emma Heming Willis - zaatakowała media za nieprawdziwe przedstawianie sytuacji zmagającego się z afazją gwiazdora. "Wszyscy ci, którzy tworzą te głupie nagłówki, powinni przestać straszyć innych ludzi" - napisała na Instagramie.

Wiosną 2002 roku Bruce Willis został zmuszony zakończyć karierę z powodu poważnych problemów zdrowotnych. Rodzina hollywoodzkiego aktora przekazała wówczas, że cierpi on na afazję. Bliscy gwiazdora "Szklanej pułapki" poinformowali, że zdiagnozowano u niego otępienie czołowo-skroniowe. Do głównych objawów należą nasilające się z biegiem czasu zaburzenia funkcji poznawczych, mowy i zachowania.

W opiekę nad Willisem najbardziej zaangażowana jest jego żona Emma Heming Willis 

Reklama

W najnowszym wpisie na Instagramie zaatakowała media za "głupie nagłówki" dotyczące stanu zdrowia jej męża.

"Nagłówki w mediach głoszą, że w moim mężu nie ma już radości. Zapewniam, że to dalekie od prawdy. Niektórzy mogą jednak poczuć przerażenie, czytając coś takiego. Społeczeństwo i wszyscy ci, którzy tworzą te głupie nagłówki, powinni przestać straszyć innych ludzi. Przez to osoby, które usłyszą diagnozę jakiejś choroby neurodegeneracyjnej, są przekonane, że to koniec, że ich życie właśnie się skończyło. A to nieprawda" - napisała na Instagramie Heming Willis.

Żona Bruce'a Willisa twierdzi, że medialne rewelacje na temat aktora nie oddają całej prawdy na temat życia z afazją. 

"Z mojego doświadczenia wynika, że smutek i miłość mogą iść ze sobą w parze, podobnie jak trauma i odporność, rozpacz i głębokie zrozumienie drugiej osoby. W tej historii jest tyle piękna i duchowości. Podczas swojej osobistej podróży zrozumiałam, że edukują nas niewłaściwi ludzie. Ludzie, którzy polegają nie na doświadczeniu, lecz własnych opiniach. Dlaczego o tym mówię? Bo wciąż widzę w mediach teksty i nagłówki, które służą wyłącznie dezinformacji. Nie twierdzę, że życie z demencją to droga usłana różami. Twierdzę, że jest w nim miejsce na miłość i radość" - zaznaczyła żona Bruce'a Willisa.

Żona Bruce'a Willisa pisze książkę

Żona gwiazdora chce, aby zwiększyła się świadomość i wiedza na temat tej choroby. Dlatego postanowiła napisać książkę, która byłaby poradnikiem dla opiekunów osób, którzy zostali dotknięci jakimś zaburzeniem neurologicznym. Premiera publikacji (na razie nie ma tytułu) odbędzie się w 2025 roku.

"Dla mnie wiedza to potęga. Niezwykle istotne było też zbudowanie wokół siebie wspierającej społeczności, bo przywróciło to stabilność i pewną kontrolę, które zostały całkowicie zniszczone, gdy w naszej rodzinie po raz pierwszy pojawiła się diagnoza: otępienie czołowo-skroniowe" - oświadczyła Heming Willis.

Poza osobistymi zapiskami autorki, na kartach książki znajdą się także wywiady z ekspertami i porady dotyczące opieki nad osobami dotkniętymi chorobami neurologicznymi.

Emma Heming Willis twierdzi, że odpowiednia wiedza pozwala nie tylko na skuteczne wsparcie męża. "Źródła wiedzy mają ogromną moc. Zapewniają mi możliwość ciągłego rozwoju, a dzięki temu mogę być lepszą matką, żoną, przyjaciółką i partnerką w opiece. Chcę się dzielić tą wiedzą z osobami, które jej potrzebuj" - stwierdziła żona gwiazdora.

 

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: Bruce Willis
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy