Wzruszające wyznanie Mikołaja Roznerskiego. Jak zmienił się dla syna?

Minęło już ponad 10 lat od chwili, gdy Mikołaj Roznerski zostawił matkę swojego syna - Martę Juras - dla innej kobiety. Gwiazdy "M jak miłość" (Mikołaj i Marta grali wtedy w serialu zakochanych w sobie Marcina Chodakowskiego i Erykę Buford) rozstały się w zgodzie i z postanowieniem, że dla dobra Antosia wciąż będą pomagać sobie nawzajem w codziennych obowiązkach. Jak dziś wyglądają ich relacje?

Mikołaj Roznerski, czyli Marcin Chodakowski z "M jak miłość", nie kryje, że syn, 12-letni już Antoni, jest najważniejszą osobą w jego życiu. Aktor wyznał niedawno, że robi wszystko, żeby nie być dla Antka ojcem jedynie "od święta". Na szczęście matka chłopca pozwala mu na to, aby był obecny w życiu ich pociechy nie tylko w weekendy.

"Mam do siebie ogromny żal, że nie potrafiłem utrzymać rodziny. Byłem za młody i za głupi. Dlatego dziś robię wszystko, by syn tego nie odczuł. Nie jestem ojcem weekendowym" - powiedział "Twojemu Stylowi".

Reklama

Marta Juras i Mikołaj Roznerski: Wierzyli, że będą razem na dobre i na złe

Marta Juras, czyli Gabrysia Niedzielska z "Barw szczęścia", była przekonana, że ułoży sobie życie u boku Mikołaja Roznerskiego, bo kochała go bez pamięci i wierzyła, że jest "tym jedynym". To ona - ze wszystkich kobiet, z którymi do tej pory aktor próbował stworzyć rodzinę - była najbliżej od "zaobrączkowania" go.

Poznali się, gdy oboje uczyli się jeszcze aktorskiego fachu. Choć studiowali w różnych miastach, kochali się tak bardzo, że zdecydowali się na związek na odległość i kursowali między Warszawą a Wrocławiem, marząc, by w końcu stać się prawdziwą rodziną. Gdy w 2011 roku na świat przyszedł ich syn, wili już sobie wspólne gniazdko w stolicy i postanowili, że kiedy Antoni przestanie być niemowlakiem, staną na ślubnym kobiercu.

Niestety, w 2013 roku Mikołaj - zamiast poprowadzić Martę do ołtarza - wyprowadził się od niej. Szybko okazało się, że miejsce w jego sercu zajęła inna aktorka.

Marta, choć cierpiała z powodu odejścia Mikołaja, nie chciała utrudniać mu kontaktów z Antkiem.

"Próbowałem stałości, ale nie wyszło" - przyznał Roznerski w rozmowie z "Twoim Stylem", dodając, że i Antoni, i jego mama zawsze mogli i wciąż mogą liczyć na niego.

Marta Juras i Mikołaj Roznerski: Miłość się skończyła, ale przyjaźń przetrwała

Dziś Marta Juras ma u boku wspaniałego partnera (po rozstaniu z Mikołajem związała się z operatorem Janem Cybisem), z którym wychowuje nie tylko Antka, ale też ich wspólne potomstwo.

Mikołaj Roznerski miał w miłości mniej szczęścia niż Marta. Jego związek z Olgą Bołądź, dla której zostawił mamę swego syna, przetrwał zaledwie kilka miesięcy. Nie udało mu się też ułożyć sobie życia ani z Marceliną Zawadzką, ani z Adrianą Kalską, której oświadczył się w 2019 roku podczas romantycznej podróży do Wenecji. Dziś jest sam.

"Czy istnieje miłość na całe życie? Ja tego nie wiem. Mam już 40 lat i ciągle szukam tej miłości na całe życie" - powiedział ostatnio, goszcząc w podcaście "Bez tabu" Edyty Folwarskiej.

Aktor jest przekonany, że w związku najważniejsza - oprócz miłości - jest przyjaźń, bo to właśnie ona łączy ludzi na dobre i na złe.

"Wierzę, że ktoś, kto kocha, potrafi później być przyjacielem" - stwierdził w "Bez tabu".

Nie jest tajemnicą, że Mikołaj utrzymuje przyjazne relacje tylko z jedną swoją byłą - z Martą Juras.

Marta Juras i Mikołaj Roznerski: Ona znalazła swą drugą połówkę, on wciąż swojej szuka

Marta i Mikołaj są doskonałym przykładem na to, że można rozstać się w zgodzie i pozostawać w przyjacielskich relacjach. Jeszcze niedawno Roznerski codziennie przyjeżdżał do domu byłej ukochanej po syna, którego odwoził do szkoły.

"Staram się spędzać z Antkiem jak najwięcej czasu. To mądry, wrażliwy, fajny facet, który jest dla mnie motywacją do działania. Nawet przy dużym obciążeniu pracą, kiedy wieczorem gram przedstawienie, staram się go rano odwieźć do szkoły, żeby choć przez chwilę mieć okazję z nim poprzebywać i porozmawiać" - opowiadał aktor na łamach "Party".

"Choć nie mieszkam z jego mamą, to opieką dzielimy się po równo" - dodał.

Mikołaj Roznerski bardzo ceni Martę Juras za to, że jest wspaniałą mamą. Lubi też jej obecnego partnera, którego nazywa swoją rodziną.

"Z rodziną na premierze (...). Od lewej operator Janek Cybis i pani operatorowa, mama mojego syna Marta Juras, a z tyłu plakat filmu i uśmiechnięty ja" - napisał pod zdjęciem z uroczystego pokazu "Kogla-Mogla 4", do którego pozował ze swoją niedoszłą żoną i jej aktualnym partnerem.

Zobacz też: 

Mikołaj Roznerski ma nową partnerkę? Aktor zabrał głos

Wiemy, dlaczego Netflix nie pojawi się na nowym sprzęcie Apple

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Mikołaj Roznerski | Marta Juras
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama