Szok, ile one mają wzrostu! Rekordzistka ma prawie 2 metry

Często iluzja kamery skutecznie ukrywa rzeczywiste proporcje aktorów, sprawiając, że trudno jest dokładnie ocenić ich wzrost. Oto lista aktorek, które mogą zaskoczyć swoją wysokością, będąc znacznie wyższymi, niż mogłoby się wydawać, obserwując je na ekranie.

W świecie filmu, gdzie nierzadko szczególną uwagę przykuwa wygląd zewnętrzny, te aktorki wyróżniają się nie tylko swoim talentem, ale także niecodziennym wzrostem. Od Nicole Kidman po Gwendoline Christie, która mierzy niemal 2 metry, te wyjątkowe kobiety przekraczają standardowe oczekiwania i pokazują, że wyjątkowy wzrost może stać się jedną z ich najmocniejszych stron. Imponująca postura dodaje im charakterystycznej siły i obecności na ekranie, co czyni je niezapomnianymi ikonami kina.

Nicole Kidman

Jedna z najbardziej znanych i utalentowanych aktorek świata niedługo będzie obchodziła swoje 57. urodziny. Chociaż nadal zachwyca swoją fizyczną formą, od dłuższego czasu obserwatorzy sugerują, że korzysta z botoksu i zabiegów chirurgii estetycznej, co rzekomo odbija się na jej zdolnościach aktorskich.

Reklama

W swoich młodzieńczych latach Nicole Kidman borykała się z kompleksami związanymi z jej wyglądem. Już jako dziecko wyróżniała się wysokim wzrostem, który znacząco odróżniał ją od rówieśników. "Kiedy miałam 13 lat, mierzyłam już 177 cm. Czułam się niepewnie i obawiałam się, jak jestem postrzegana" - opowiedziała gwiazda w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu "Glamour". Aktualnie wzrost Nicole Kidman wynosi 180 cm.

Anita Werner

Anita Werner zadebiutowała jako bardzo młoda dziewczyna w serialu Polsatu "Zostać miss". Jej wzrost, który wynosi 182 cm, prawdopodobnie przyczynił się do zdobycia tej roli.

Znana prezenterka TVN odgrywała postać "Żyrafy". To nie była jej pierwsza przygoda z aktorstwem. Już w 1995 roku pojawiła się w filmie "Dzieje mistrza Twardowskiego". Następnie w 1996 roku wcieliła się w rolę Pauliny Wrońskiej w filmie "Słodko gorzki". Na przełomie wieków wystąpiła także w mniejszej roli w produkcji "To my". Rola "Żyrafy" zakończyła jej aktorską przygodę. Dzisiaj jest uznaną, wielokrotnie nagradzaną dziennikarką i bardzo rzadko wspomina o swojej aktorskiej przeszłości.

Brooke Shields

Brooke Shields zyskała międzynarodową sławę w 1978 roku dzięki roli w dramacie "Ślicznotka". Znacząco wzrosła jej popularność po wystąpieniu w filmie "Błękitna laguna" z 1980 roku, który opisuje historię dwóch młodych rozbitków starających się przetrwać na odizolowanej wyspie.

W jednym z wywiadów, Brooke Shields, mająca 183 cm wzrostu, podzieliła się swoimi przemyśleniami na temat starzenia się. Gwiazda "Błękitnej laguny" wyraziła pozytywne nastawienie, mówiąc, że z wiekiem nauczyła się akceptować siebie i że proces starzenia nie budzi w niej obaw.

Marcelina Zawadzka

Marcelina Zawadzka to modelka i Miss Polonia 2011 o wzroście 180cm. Wprost z wybiegu trafiła do telewizji, a potem pojawiła się w kilku serialach. Zagrała między innymi w "Pierwszej miłości" i w 14. odcinkach "Na sygnale". 

Zawadzka wzięła też udział w programach telewizyjnych: "Taniec z Gwiazdami" i "Dance, Dance, Dance". Po głośnym odejściu z TVP, swoje nowe miejsce odnalazła w Polsacie, gdzie spełnia się w roli prowadzącej programu "Farma"

Gwendoline Christie

Mająca 190 cm wzrostu Gwendoline Christie była jedną z najwyższych postaci w "Grze o Tron". Początkowo jej wzrost był dla niej przeszkodą w karierze aktorskiej. Słyszała, że nie osiągnie sukcesu, ponieważ nie przypomina innych aktorów. 

Dziś aktorka cieszy się dużą popularnością i występuje zarówno w filmach, jak i produkcjach telewizyjnych. 

Elżbieta Romanowska

"Ranczo" to serial, który na przestrzeni lat zgromadził liczną grupę zwolenników. Pięć lat temu zakończyła się emisja jego ostatniego odcinka, ale entuzjaści nadal mają nadzieję na powrót produkcji na ekrany. Serial stał się bramą do sławy dla wielu polskich aktorów, w tym dla Elżbiety Romanowskiej, która ma 180 cm wzrostu.

Elżbieta Romanowska ma duży sentyment do swojej roli w serialu. "Jola to moja pierwsza znacząca rola. Bardzo ją cenię i zawsze będę cenić" - mówiła w jednym z wywiadów. Dzięki "Ranczu" zyskała szeroką rozpoznawalność. Romanowska jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie i od lat jest aktywna na scenie teatralnej, szczególnie związana z wrocławskimi scenami: teatrem Capitol, Teatrem Współczesnym i Teatrem Piosenki.

Mało kto pamięta, że Romanowska zadebiutowała w serialu "Samo życie", a potem występowała m.in. w "Na Wspólnej" czy "Twarzą w twarz". 

Jednak to "Ranczo" przyniosło jej szeroką popularność. Aktualnie otrzymuje wiele propozycji ról. Brała udział w programach takich jak "Jak oni śpiewają?", "Twoja twarz brzmi znajomo", prowadziła "Grzeszki na widelcu" w Polsat Cafe oraz "Ale jazda" czy "Fort Boyard". Widzowie mogli ją również oglądać w "Barwach szczęścia" oraz "W rytmie serca", a ostatnio w kontynuacji "BrzydUli". W maju 2023 r. ogłoszono, że poprowadzi 21. edycję programu "Nasz nowy dom", zastępując tym samym Katarzynę Dowbor.

Zobacz też:

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Wielka przygoda? Właśnie się przyznali

Szczere słowa polskiego aktora: "Nie jestem rozpieszczany rolami kochanków"

Straciła pracę w TVP. Zamierza opuścić Polskę na stałe?

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy