Reklama

Ryan Grantham: 24-letni aktor otrzymał dożywocie za zabicie matki

24 letni aktor Ryan Grantham, znany z serialu "Riverdale" oraz filmu "Dziennik cwaniaczka", został skazany na dożywocie za zabójstwo matki, którego dopuścił się w 2020 roku. Przez najbliższe 14 lat aktor nie może ubiegać się o zwolnienie warunkowe.

Ryan Grantham to aktor urodzony w 1998 roku w Kanadzie. Znany z takich filmów jak z "Liz" (2011), "Parnassus" (2009) i "Dziennik cwaniaczka" (2010).

Jego ostatnim osiągnięciem aktorskim był występ w serialu "Riverdale" w 2019 roku, a także w "Nie z tego świata" i "iZombie".

Decyzję o dożywotnim więzieniu dla Granthama Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver podjął 21 września. Ponadto ustalono, że przez najbliższe 14 lat aktor nie może ubiegać się o zwolnienie warunkowe.

Reklama

"CBC" poinformowało, że Grantham sukcesywnie przygotowywał się do zbrodni i nagrywał filmy. Znaleziono materiał, na którym kilka godzin po morderstwie aktor przyznaje się do winy i pokazuje martwe ciało matki. Strzelił jej w głowę, gdy grała na pianinie.

Aktor zamierzał popełnić kolejną zbrodnię. Po morderstwie z 31 marca 2020 r. Ryan Grantham rzekomo zapakował do swojego samochodu trzy pistolety, amunicję, 12 koktajli Mołotowa, artykuły kempingowe i mapę ze wskazówkami do Rideau Cottage, gdzie premier Justin Trudeau mieszka z rodziną.

Według "Complex", Grantham wspomniał o swoim planie zabicia Trudeau między innymi w prywatnym dzienniku. Gazeta podała, że mężczyzna nigdy nie dotarł do rezydencji Trudeau, a zamiast tego udał się do siedziby policji w Vancouver, aby przyznać się do winy.

Ryan Grantham: Matka aktora chorowała na raka

Ponoć aktor przechodził "intensywny okres klinicznej depresji" w miesiącach poprzedzających przestępstwa.

Raporty wykazały również, że Ryan Grantham "doświadczał chęci popełnienia samobójstwa". "CBC" dodało, że raporty mówią, że Grantham podjął decyzję o zabiciu matki, "aby oszczędzić jej widoku zbrodni, jaką zamierzał popełnić".

"Complex" poinformowało, że siostra aktora, Lisa Grantham, znalazła ich matkę 1 kwietnia. Lisa podzieliła się z sądem wyznaniem o głębokiej więzi z matką i powiedziała, że była jej "najlepszą przyjaciółką". Matka Granthamów zmagała się z rakiem.

"Była bezbronna, a Ryan nie dał jej szansy na obronę. Boli mnie świadomość, że był zagrożeniem dla jej życia" - powiedziała "Complex". Zarówno ona, jak i siostra jej matki, powiedziały w sądzie, że boją się co się stanie gdyby Ryan Grantham kiedykolwiek wyszedł z więzienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL