Reklama

Ryan Grantham winny zabójstwa matki. 24-letniemu aktorowi grozi dożywocie

Według CBC 24-letni aktor Ryan Grantham, który w marcu przyznał się do morderstwa drugiego stopnia za zabójstwo swojej matki, również planował zabić kanadyjskiego premiera Justina Trudeau.

Ryan Grantham to aktor urodzony w 1998 roku w Kanadzie. Znany z takich filmów jak z "Liz" (2011), "Parnassus" (2009) i "Dziennik cwaniaczka" (2010).

Jego ostatnim osiągnięciem aktorskim był występ w serialu "Riverdale" w 2019 roku, a także w "Nie z tego świata" i "iZombie".

Ryan Grantham winny zabicia swojej matki

W tym tygodniu w Sądzie Najwyższym Kolumbii Brytyjskiej toczyła się rozprawa skazująca 24-latka. 

Prokuratura Kolumbii Brytyjskiej potwierdziła magazynowi "People", że wyrok Ryana Granthama za zamordowanie jego matki Barbary Anne Waite może zostać zakończony skazaniem na dożywocie.

"CBC" poinformowało, że Grantham przygotowywał się do zbrodni i nagrywał filmy. Znaleziono materiał, na którym kilka godzin po morderstwie aktor przyznaje się do winy i pokazuje martwe ciało matki. Strzelił jej w głowę, gdy grała na pianinie.

Reklama

Aktor zamierzał popełnić kolejną zbrodnię. Po morderstwie z 31 marca 2020 r. Ryan Grantham rzekomo zapakował do swojego samochodu trzy pistolety, amunicję, 12 koktajli Mołotowa, artykuły kempingowe i mapę ze wskazówkami do Rideau Cottage, gdzie premier Justin Trudeau mieszka z rodziną.

Według "Complex", Grantham wspomniał o swoim planie zabicia Trudeau między innymi w prywatnym dzienniku. Gazeta podała, że mężczyzna nigdy nie dotarł do rezydencji Trudeau, a zamiast tego udał się do siedziby policji w Vancouver, aby przyznać się do winy.

Ryan Grantham: Jego matka chorowała na raka

Ponoć aktor przechodził "intensywny okres klinicznej depresji" w miesiącach poprzedzających przestępstwa.

Raporty wykazały również, że Ryan Grantham "doświadczał chęci popełnienia samobójstwa”. "CBC" dodało, że raporty mówią, że Grantham podjął decyzję o zabiciu matki, "aby oszczędzić jej widoku zbrodni, jaką zamierzał popełnić".

"Complex" poinformowało, że siostra aktora, Lisa Grantham, znalazła ich matkę 1 kwietnia. Lisa podzieliła się z sądem wyznaniem o głębokiej więzi z matką i powiedziała, że była jej "najlepszą przyjaciółką". Matka Granthamów zmagała się z rakiem.

"Była bezbronna, a Ryan nie dał jej szansy na obronę. Boli mnie świadomość, że był zagrożeniem dla jej życia" – powiedziała "Complex". Zarówno ona, jak i siostra jej matki, powiedziały w sądzie, że boją się co się stanie gdyby Ryan Grantham kiedykolwiek wyszedł z więzienia.

Zobacz też:

Skazanie bez rozprawy? Ujawniamy nowe informacje ws. Piotra Kraśki

Dziennikarka BBC umiera. "Wszystkie metody leczenia już się wyczerpały"

Pajączkowska dziś robi relację z wojny. Za tydzień poprowadzi festiwal w Opolu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy