Reklama

Przemek Kossakowski wydał książkę. O czym opowiada?

Na początku roku w mediach pojawiła się plotka, że Przemek Kossakowski pracuje nad autobiografią. Podróżnik i dziennikarz szybko potwierdził, że pisze książkę, ale zaznaczył, że nie będzie to autobiografia. Publikacja trafiła właśnie do księgarń. Nosi tytuł "Drobna nieuważność i inne historie" i jednak jest poniekąd autobiograficzna. Zawiera bowiem opowieści wzięte z życia Kossakowskiego oraz życia ludzi, których poznał podczas swoich podróży.

Książka Przemka Kossakowskiego ukazała się nakładem wydawnictwa Altenberg, które założył youtuber Radosław Kotarski. Z komunikatu zamieszczonego na stronie internetowej tej firmy dowiadujemy się nieco o tematyce tej publikacji. 

"Każdy z nas ma w swoim życiu takie momenty, o których nigdy nie zapomni. Takie, które tworzą nasze wyobrażanie świata i kształtują nas samych. W książce 'Drobna nieuważność i inne historie' Przemek Kossakowski podzielił się swoimi. Opisał też momenty innych ludzi, których głosy są zwykle niesłyszalne, a tak bardzo warte wysłuchania" - czytamy w opisie. Z lektury dowiedzieć się mamy o rzeczach, "których nie było w żadnych programach telewizyjnych".

Reklama

Przemek Kossakowski: Są pierwsze fragmenty książki

Na stronie wydawnictwa znajdują się też fragmenty dwóch historii wziętych z książki. Pierwsza to wspomnienie Kossakowskiego o tym, gdy jako dziecko łapał wróble w sidła, które robił ze sznurka do nopowiązałki. Druga jest relacją starszej kobiety, która mieszka na Podlasiu w miejscowości, gdzie żyją prawie wyłącznie same wdowy. W sumie w książce jest 14 takich opowieści. Co interesujące, na okładce książki znajduje się malarski autoportret autora. W przyszłości publikacja ma być dostępna również w formie audiobooka.

Dziennikarz ma już na swoim koncie jedną książkę - "Na granicy zmysłów" (2014). Napisał ją na podstawie programu "Kossakowski. Szósty zmysł" i relacjonuje w niej swoje wizyty u znachorów, uzdrawiaczy, wróżów, szeptunek i bioenergoterapeutów, których spotkał podczas podróży przez Polskę, Ukrainę, Bałkany i Rosję.

"Drobna nieuważność i inne historie" to kolejny z projektów, jaki Kossakowski zrealizował po tym, jak w kwietniu ogłosił, że zawiesza karierę telewizyjną. Przede wszystkim skupił się na organizowaniu swojego ośrodka Arterytorium dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, gdzie terapia opiera się na działaniach artystycznych. Zlokalizowana na lubelskiej wsi placówka działa od czerwca. Z pobytu w niej skorzystało już ponad 50 osób.  

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy