Piotr Kraśko: Skomplikowana relacja z ojcem. Przez lata nie mieli kontaktu

Ostatni rok nie należał do najłatwiejszych dla Piotra Kraśki. Dziennikarz TVN najpierw miał liczne problemy z prawem, a później kłopoty zdrowotne, musiał usunąć się w cień. Po kilku miesiącach wrócił do telewizji. Niewielu widzów wie, że ojciec Kraśki również był dziennikarzem, a nawet pracował w TVP. Relacje na linii ojciec-syn jednak nie były najlepsze...

Piotr Kraśko: Burzliwa kariera w telewizji

Piotr Kraśko urodził się w 1971 roku w Warszawie. Ukończył studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie i na początku lat 90. rozpoczął pracę w TVP. Początkowo pracował jako prezenter w programie dla młodzieży "5-10-15", potem był spikerem w TVP 1, by wreszcie zostać korespondentem telewizji publicznej w różnych zakątkach świata.

Od 2008 roku prowadził główne wydanie "Wiadomości" oraz wiele innych programów publicystycznych w TVP 1 i TVP Info. Na początku 2016 roku zakończył pracę w Telewizji Polskiej i przeniósł się do TVN. Ze stacją jest związany do dziś. Ostatni rok nie należał dla najłatwiejszych dla Piotra Kraśki. Najpierw na światło dzienne wyszło, że dziennikarz jeździ samochodem mimo braku uprawnień. Później portal tvp.info poinformował, że "aż przez cztery lata nie płacił podatków". Do problemów z prawem doszły kłopoty zdrowotne.

Reklama

Dziennikarz ostatni raz na ekranie pojawił się 10 czerwca. Kilka dni po opublikowanym w TVP materiale o rzekomym niepłaceniu podatków, dziennikarz trafił do szpitala. Piotr Kraśko miał mieć problemy z ciśnieniem i musiał przejść serię badań.

We wrześniu dziennikarz został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Kraśko musiał zapłacić karę 100 tys. zł i ponieść koszty procesu sądowego. Piotr Kraśko powrócił do "Faktów" pod koniec 2022 roku.

Piotr Kraśko wychował się w medialnej rodzinie

Piotr Kraśko jest synem producentki filmowej Barbary Pietkiewicz i dziennikarza Tadeusza Kraśki. Jego kuzynką jest Monika Richardson. Rodzice dziennikarza rozwiedli się, gdy miał 7 lat. Od tamtej pory wychowywała go mama i babcia. Drugą żoną Tadeusza Kraśki była Nina Terentiew, lecz ich związek nie przetrwał zbyt długo. Po rozstaniu z Terentiew, Kraśko związał się z Ewą Sochacką.

Tadeusz Kraśko przez lata pracował w Telewizji Polskiej, lecz został zwolniony w latach 90. Następnie był dyrektorem programowym stacji Top Canal.

Jak wyglądała relacja Piotra Kraśko z ojcem? "Brakowało mi ojca" - mówił dziennikarz w wywiadach po latach. Ponoć Tadeusz nie uczestniczył w życiu syna. 

"Chyba raz w życiu rozmawialiśmy o sprawach zawodowych i to przez 30 sekund. Wydawało mi się, że praca w mediach jest tak absorbująca, pochłaniająca, że mi się nie podobała cała ta telewizja i media. Myślałem, że na pewno nie będę tego robił. W ogóle nie miałem takich planów (...)" - mówił Piotr Kraśko po latach w wywiadzie dla dziendobrytvn.pl.

Relacje Piotra i Tadeusza były złe to tego stopnia, że ojciec nie pojawił się na ślubie syna, a dzieci dziennikarza TVN nie poznały dziadka. Tadeusz Kraśko zmarł w 2019 roku. Piotr ponoć nie spotkał się z nim przed jego śmiercią. 

Tadeusz za życia zdawał sobie sprawę z tego, że ich stosunki są słabe. "Chciałbym, by i on spojrzał kiedyś na mój zakątek losu. Tak jak ja poznałem swojego ojca, choć już było za późno na męską czułość" - czytamy w jednym z wywiadów.

Czytaj więcej: Beata Ścibakówna ucina rozmowę o córce. "To jest o mnie czy o Helenie?"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Piotr Kraśko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama