Michał Żebrowski ostro o Jarosławie Kaczyńskim. Zadał prezesowi PiS serię niewygodnych pytań

Michał Żebrowski od lat nie kryje swoich sympatii politycznych. W 2020 roku aktywnie wspierał w kampanii wyborczej Rafała Trzaskowskiego, teraz natomiast zaatakował prezesa PiS. "Czy Jarosław Kaczyński doświadczył w życiu miłości? Czy kiedykolwiek chodził z dziewczyną lub chłopakiem za rękę?" - zaczął serię swoich pytań w instagramowym wpisie.

Michał Żebrowski uderza w prezesa PiS

Michał Żebrowski, podobnie jak wiele innych gwiazd, postanowił aktywnie włączyć się w kampanię, mającą na celu zwiększenie świadomości politycznej obywateli przed wyborami. Aktor nie tylko zachęca Polaków do pójścia do urn, ale i jawnie krytykuje rządzący od 8 lat PiS na czele z prezesem partii, Jarosławem Kaczyńskim. 

Trzy tygodnie przed wyborami parlamentarnymi postanowił podzielić się z internautami swoimi spostrzeżeniami na temat polityka, utożsamiając go z bolączkami, z którymi wciąż musi mierzyć się wielu mieszkańców Polski, czyli m.in. dyskryminacją ze względu na płeć, orientację seksualną, czy kolor skóry. Żebrowski zadał Kaczyńskiemu kilkadziesiąt pytań, dotyczących różnych aspektów życia, które dla większości społeczeństwa są normą, a których, zdaniem aktora, prezes nie miał okazji doświadczyć. 

Reklama

"Polacy cierpią, ponieważ rządzi nimi niekochane dziecko — człowiek nieszczęśliwy. Czy Jarosław Kaczyński doświadczył w życiu miłości? Czy kiedykolwiek chodził z dziewczyną lub chłopakiem za rękę? Czy patrzył komukolwiek w oczy i czy w tych oczach widział własną przyszłość? Czy całował się z kimś do utraty tchu? Czy Jarosław Kaczyński doświadczył w życiu rodzicielskiego znoju wychowywania dzieci? Czytania latami dzieciom książek, przewijania ich, przytulania, karmienia, nieustannej troski i poświęcania dzieciom uwagi? Czy cieszył się w życiu cudem narodzin własnego dziecka? Czy był za własne potomstwo latami odpowiedzialny?" - czytamy we wpisie.

Dalej Żebrowski wspomina także o innych, ważnych dla kraju, Polakach, którzy nie darzą Kaczyńskiego szacunkiem.

"Czy uważa, że brak szacunku wobec niego ze strony Jerzego Owsiaka i Powstańców Warszawy to powód do zadowolenia?"

Na koniec pyta wprost: "Czy jest spełniony i szczęśliwy?".

Wpis Żebrowskiego podzielił internautów

Post Michała Żebrowskiego wzbudził duże poruszenie wśród jego obserwatorów. Część internautów przyklaskiwała aktorowi, w dosadnych słowach wypowiadając się o Jarosławie Kaczyńskim i jego partii. 

"Z tego tekstu wypływa jedno... Opis nieszczęśliwego, smutnego człowieka."

"Piękne słowa, takie prawdziwe i trafiajace w sedno. Te wszystkie pytania powinny być głośno odczytane, jak litania z odpowiedziami z tłumu! Wielki szacunek za tę prawdę."

"Braci Kaczyńskich to nawet własny ojciec nie lubił, sam powiedział, że z nich wyrośnie coś niedobrego" - pisali.

Wielu internautom nie spodobała się jednak narracja Żebrowskiego i uznali jego słowa za niesmaczne i niewłaściwe.

"Czy szczęśliwy czlowiek może zadać drugiemu tyle bólu takimi pytaniami? Dokąd zmierzamy? Co chcemy tym osiągnąć? Obojętnie po której stronie stoimy nie mamy prawa pytać nikogo: Czy kogoś kochałeś?/ czy ktoś kochał Ciebie?/ czy możesz być dobrym człowiekiem skoro nie masz dzieci".

"Czuję niesmak. Nie jestem fanką Jarosława, ale to trochę szczucie, takie pytania mógłby sobie zadać każdy i pewnie mało znajdzie się osób, które udzielą "mile widzianych odpowiedzi". - czytamy w komentarzach.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Michał Żebrowski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy