Reklama

Malwina Wędzikowska: Jak znalazła się w show-biznesie? Bezdomność, choroba i znana kuzynka

Malwina Wędzikowska to obecnie jedna z najpopularniejszych i najbardziej utalentowanych stylistek gwiazd. Równie dobrze radzi sobie w roli scenografa, kostiumografa i prezenterki telewizyjnej. Od jakiegoś czasu coraz częściej pojawia się w telewizji. Wszechstronną gwiazdę w przeszłości mocno doświadczył los. Zmagała się z bezdomnością, a także przeszła trudną operację.

Malwina Wędzikowska: Kim jest?

Malwina Wędzikowska urodziła się 24 lutego 1981 roku, ma 41 lat. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, którą ukończyła w 2005 roku. 

Jej kariera rozpoczęła się jeszcze na studiach, kiedy była angażowana jako scenografka i kostiumografka, pracowała wtedy przy wielu etiudach filmowych i filmach fabularnych. Sławę przyniosła jej praca na planach produkcji telewizyjnych. Odpowiadała za stylizacje do takich programów jak: "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", "The Voice of Poland", "Top Model", "Kocham cię, Polsko".

Reklama

W 2018 roku była ekspertką w programie "Druga twarz", którego misją była pomoc osobom z nieszablonowym lub kontrowersyjnym wyglądem. Prowadziła też program "Ostatnia szansa" na kanale TTV, w którym pomagała mężczyznom przejść metamorfozę. W 2021 roku była uczestniczką programu "Ninja Warriors Polska".

Ponadto stylizowała takie gwiazdy jak Doda i Maryla Rodowicz. Gwiazda odnosi także sukcesy jako projektantka. Warto wspomnieć chociażby, że stworzyła, kolekcję dżinsów dla słynnego amerykańskiego reżysera, Davida Lyncha.

W rozmowie Malwina Wędzikowska opowiedziała o tym jak realizuje się w pracy, która od dzieciństwa jest jej wielką pasją.

Wyznała także, że najbardziej w swojej pracy lubi kontakt z ludźmi, opisywanie ich historii i emocji. 

Prywatnie Malwina Wędzikowska w przeszłości spotykała się z holenderskim producentem telewizyjnym, Rinke Rooyensem. Związek zakończył się w 2015 roku. 

W tym roku Malwina Wędzikowska pracowała przy programie TTV "Projekt Cupid", w którym widzowie poznali kilkoro niezwykłych osób w spektrum autyzmu, z zespołem Downa i syndromem Tourette'a.

Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że kostiumografka po 8 latach odeszła z "Tańca z Gwiazdami".

Malwina Wędzikowska jest spokrewniona z... Anną Wendzikowską!

Nie jest tajemnicą, że Malwina Wędzikowska jest spokrewniona z inną gwiazdą polskiego show-biznesu, Anną Wendzikowską.

Ponoć różna pisownia nazwisk wynika z tego, że dziadek Anny Wendzikowskiej miał błędnie wpisane nazwisko w akcie urodzenia. 

W przeszłości kuzynki pozowały wspólnie na ściankach. Jak wygląda relacja Malwiny i Anny dzisiaj? 

Malwina Wędzikowska miała poważne problemy ze zdrowiem

W 2019 roku gwiazda telewizji miała poważne problemy ze zdrowiem. Malwina Wędzikowska postanowiła szczerze opowiedzieć o tym, co ją spotkało Dagmarze Kaźmierskiej. W trakcie programu "Orzeł czy reszka" (TTV), gwiazdy zostały postawione przed zadaniem - miały przeżyć dwa dni w Berlinie za 100 dolarów. Stylistyka zdecydowała się nawet oddać swój kostium Chanel za 50 euro, choć jego wartość wynosiła kilka tysięcy euro. 

W trakcie nagrań tego odcinka celebrytki postanowiły odwiedzić muzeum. Dagmara Kaźmierska, która sama wcześniej uległa wypadkowi, przyznała, że jest zmęczona, jednak musi być silna. Wtedy stylistka opowiedziała o swoim trudnym doświadczeniu.  

Malwina Wędzikowska była bezdomna

Malwina Wędzikowska o swojej bezdomności, która dotknęła ją przed kilkoma laty, opowiedziała w szczerych słowach w rozmowie dla portalu Plejada.pl.

Zaznaczyła jednak, że mogła liczyć na ogromne wsparcie przyjaciół.

"99 - Gra o wszystko": Malwina Wędzikowska wzięła udział w najnowszej edycji

Malwina Wędzikowska wzięła udział w nowym sezonie programu "99 – Gra o wszystko", który będzie miał premierę 28 sierpnia. 

"99 - Gra o wszystko" składa się z rozmaitych konkurencji. Uczestnicy muszą użyć sprytu, sprawności fizycznej i nieraz liczyć na szczęście, aby je pokonać. Nie wszystkim się to udaje. Ci, którzy nie wykonają zadania, odpadają z programu. Celem jest wielki finał. 

Zobacz też:

"Hell’s Kitchen. Piekielna kuchnia": Nowa edycja już jesienią!

Tamara Gonzalez Perea: Od najlepszej blogerki modowej do uzdrowicielki dźwiękiem

"Taniec z Gwiazdami 13": Kto z kim zatańczy? Znamy pary!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL