Małgorzata Pieńkowska: Na rozwód ukochanego czekała 10 lat

Małgorzata Pieńkowska, znana z roli Marii Zduńskiej w serialu "M jak miłość", długo czekała na szczęście. Jej życie uczuciowe pełne było wzlotów i upadków. Kochali się w niej koledzy z planu oraz widzowie. Ona pokochała żonatego. Przez dekadę czekała na jego rozwód.

Małgorzata Pieńkowska: Nie tylko "M jak miłość"

Małgorzata Pieńkowska ukończyła Wydział Aktorski PWSZT im. Aleksandra Zelwerowicza. Przez lata grała w spektaklach na deskach Teatru Ateneum, Teatru Polskiego, Teatru Praga, Teatru Scena Prezentacje. Większość telewidzów z pewnością kojarzy aktorkę z rolą Marii Zduńskiej w serialu "M jak miłość". Z produkcją jest związana od samego początku i od tamtej pory niezmiennie cieszy się sporą sympatią widzów. 

Reklama

Zanim dołączyła do obsady "Emki" Pieńkowska wielokrotnie miała okazję wystąpić na wielkim i małym ekranie. W połowie lat 80. zagrała w filmie "Maskarada". Później pojawiła się w "Trzech krokach od miłości" i w kilku produkcjach serialowych - "Jest jak jest", "Klan" i "Twarze i maski". Poza tym występowała w telewizyjnych spektaklach.

Małgorzata Pieńkowska rozkochiwała w sobie mężczyzn

58-letnia dziś Małgorzata Pieńkowska, czyli Maria Rogowska z "M jak miłość", cieszyła się w młodości sławą niezwykle urodziwej dziewczyny, którą zawsze otacza wianuszek wpatrzonych w nią jak w obrazek chłopców. W młodości aktorka była związana m.in. ze Zbigniewem Zamachowskim. Para poznała się podczas jednego z przeglądów piosenki aktorskiej. Był początek 1989 roku, gdy zauroczeni sobą Małgorzata i Zbyszek, zaczęli poważnie myśleć o wspólnej przyszłości. Aktor miał zamiar oświadczyć się swej wybrance i marzył o domu pełnym dzieci... Małgorzata Pieńkowska wcale jednak nie była przekonana, czy jest gotowa na założenie rodziny. 

Ostatecznie swoją rękę oddała innemu. W 1991 roku poślubiła dziennikarza Jacka Sobalę, a rok po ślubie para doczekała się córki. Ina Sobala poszła w ślady mamy. Można było ją oglądać m.in. w "M jak miłość", a obecnie w "Rodzinie na Maxa". Małżeństwo aktorki i dziennikarza rozpadło się w 2005 roku.

Małgorzata Pieńkowska i Andrzej Ners: Historia miłości

Małgorzata Pieńkowska była już po rozwodzie, gdy w jej życiu pojawił się mężczyzna, który zawrócił jej w głowie. Andrzej Ners, prezes jednego z miejskich przedsiębiorstw w Warszawie, w tamtym czasie związany był z Agnieszką Gołas, córką znanego aktora Wiesława Gołasa. Chociaż byli w separacji, to ciągle nie podjęli decyzji w sprawie rozwodu. Był to jeden z powodów, z których początkowo gorący romans gwiazdy "M jak miłość" był owiany tajemnicą. Zakochani niechętnie pokazywali się publicznie, chroniąc swoją prywatność. 

Małgorzata Pieńkowska przez prawie dziesięć lat czekała na moment, w którym będzie miała ukochanego na wyłączność. Podobno w pewnym momencie powiedziała: "dość" i zakończyła ich relację. W końcu Andrzej Ners uzyskał rozwód, a informację tę przekazała mediom... jego była żona. "Nasze małżeństwo to już przeszłość. Rozstaliśmy się w pokojowy sposób, każde z nas ma nowe życie, ale łączą nas dobre stosunki. W związku z tym w ogóle mi nie przeszkadza, że mój były mąż jest uczuciowo związany z panią Pieńkowską" - mówiła w rozmowie z "Twoim imperium".

W mediach niemal do razu pojawiły się doniesienia o rychłym ślubie 51-letniej wówczas aktorka i jej 60-letniego partnera. Szybko okazało się jednak, że znana aktorka nie zamierza ponownie zawierać małżeństwa. "To dobre dla 20-latek" - mówiła w "Rewii" jej przyjaciółka".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Małgorzata Pieńkowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy