Reklama

Małgorzata Foremniak przed laty adoptowała dzieci. Czym dziś się zajmują?

Małgorzata Foremniak to doskonale znana szerokiej publiczności aktorka oraz jurorka programu "Mam Talent". Urodzona 8 stycznia 1967 w Radomiu uznanie widzów zyskała dzięki roli anestezjolog Zofii Stankiewicz-Burskiej w serialu "Na dobre i na złe", w którym grała od 1999 roku. Od tamtej pory nie narzeka na brak propozycji. Rozwija swoją karierę aktorską i telewizyjną, ale nie zabrakło w jej życiu także burzliwych chwil w życiu prywatnym.

Małgorzata Foremniak: Burzliwe życie miłosne

Małgorzata Foremniak wyszła za mąż za Tomasza Jędruszczaka, a owocem tego małżeństwa była córka, Aleksandra. Związek nie przetrwał próby czasu oraz zmian, które miały miejsce w życiu aktorki. Ich małżeństwo przeżywało kryzys, a niedługo potem mąż Foremniak zginął w wypadku samochodowym w 2005 r. Małgorzata Foremniak po przeprowadzce z Radomia do Warszawy na planie "Na dobre i na złe" poznała reżysera, Waldemara Dzikiego. Aktorka była wówczas przyjaciółką jego żony, Darii Trafankowskiej. 

Para postanowiła wziąć ślub, lecz sielanka nie trwała długo. Mimo, że Foremniak i Dziki byli w sobie bardzo zakochani, w życiu aktorki pojawił się ktoś nowy. Jesienią 2005 roku Małgorzata Foremniak odeszła od mężczyzny. To wtedy rozpoczęły się plotki dotyczące jej romansu z partnerem z "Tańca z Gwiazdami", Rafałem Maserakiem które po czasie okazały się prawdą. Małżeństwo od lat nie było ze sobą, lecz rozwód dostali dopiero w 2011 r. Pięć lat później reżyser zmarł w Barcelonie.

Reklama

Małgorzata Foremniak wraz z drugim mężem, Waldemarem Dzikim, ma dwójkę adoptowanych dzieci, Milenę i Patryka.

Tak wypowiadała się na temat decyzji o adopcji:

"Jest to potężny trening. Nie chcę się na ten temat rozgadywać, ponieważ szanuję przestrzeń moich dzieci. Jak będą chciały i mi zezwolą, to mogę na ten temat powiedzieć. Nieraz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę. Choć czasami mówiliśmy, że nie damy" – przyznała w programie "W roli głównej".

Małgorzata Foremniak: Córka Aleksandra nie poszła w ślady matki

Aleksandra Jędruszczak ma dziś 30 lat i nie podążyła ścieżką zawodową swojej mamy. Dziś jest psychologiem i ma bardzo dobre relacje z Małgorzatą Foremniak, lecz nie zawsze się dogadywały.

"Rozwody, patchworkowa rodzina, przeprowadzki, żałoba. Każdy miał jakieś straty i każdy przechodził je na swój sposób" - powiedziała Małgorzata w wywiadzie dla VIVY! w 2016 roku.

Dodała także, że nad zbudowaniem zdrowej relacji musiały długo pracować.

"Wciąż odkrywamy związek matki i córki. Znalazłyśmy niezwykłe porozumienie. I nie chodzi tylko o to, że potrafimy w kuchni przy stole przegadać pięć godzin, wyjść razem do filharmonii, czytać książki, leżąc na tej samej kanapie. Umiemy zobaczyć siebie takimi, jakie jesteśmy. Widzimy siebie obnażone, ze wszystkimi słabościami. Wzmocniłyśmy wspólne korzenie".

Gdy Ola miała 12 lat, trafiła do szpitala. Małgorzata Foremniak, odwiedzając swoją córkę, na korytarzu spotkała dziewczynkę o imieniu Milena. Dowiedziała się, że ta ma jeszcze o 6 lat młodszego brata i oboje wychowują się bez biologicznych rodziców. Wraz z jej ówczesnym mężem Waldemarem Dzikim postanowili zaadoptować Milenę i Patryka. 

Małgorzata Foremniak: Trudne dzieciństwo jej adoptowanych dzieci

Milena Dziki dziś ma 33 lata. Dzieciństwo w rodzinie Foremniak i Dzikiego nie było łatwe, głównie ze względu na krążące w mediach plotki dotyczące romansu, a później ciągnącego się rozwodu. Lecz nawet gdy para się rozstała, było dla nich priorytetem by być u boku swoich adoptowanych dzieci, choć nie zawsze było to łatwe.

"Nieraz płakałam w poduszkę z bezsilności, ale dawaliśmy z Dzikim radę" wyznała w jednym z wywiadów Foremniak.  

Milena niedawno wzięła ślub. W przygotowaniach pomagała jej aktorka.

"Obiecała Milenie, że zrobi wszystko, aby ten dzień na zawsze pozostał w jej pamięci" mówił wtedy anonimowy informator.

Małgorzata Foremniak: Adoptowany syn odciął się od niej?

Problemy wychowawcze sprawiał brat Mileny, Patryk. Małgorzata Foremniak próbowała sobie poradzić z okresem buntu chłopaka po śmierci Dzikiego w 2016 r.. W dodatku Patryk cierpiał na zaburzenia utrudniające naukę. W wieku 18 lat odnalazł swoich biologicznych rodziców i postanowił wyprowadzić się do Płocka. Tam zaczął sam się utrzymywać i znalazł pracę na budowie. 

Mimo, że aktorka chciałaby mu zapewnić jak najlepszą przyszłość, chłopak nie chce by ona go utrzymywała.

Małgorzata Foremniak na temat swoich adopcyjnych dzieci opowiedziała Magdzie Mołek w programie "W roli głównej". 

"Myślę, że takiej miłości biologicznej nie jest nic w stanie zastąpić. Wzięłam do domu dzieci duże. Umówmy się – nic na siłę nie będzie się robić. Przy takich dużych dzieciach jest inaczej. To są dzieci, które mają "twardy dysk", zapełniony i z tym się żyje. Mają skomplikowaną przeszłość. To była dla mnie lekcja, czym jest rodzicielstwo".

Zobacz też:

Anita Werner: Tak mieszka dziennikarka TVN

Izabella Scorupco: Tak wygląda córka gwiazdy! Podobna do znanej mamy?

Aleksandra Linda: Śladami sławnego ojca. Jej życie nie zawsze było kolorowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama