Maja Bohosiewicz o swojej depresji: "Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć"

"Uklękłam na ziemi i zaczęłam wyć" - pisze w przejmującym poście na swoim Instagramie Maja Bohosiewicz. Aktorka opowiedziała o swojej depresji.

Maja Bohosiewicz o swojej depresji

Aktorka na swoim Instagramie napisała, że rok temu zdała sobie sprawę, iż ma depresję. W przejmującym poście opisała, w jakim stanie się znalazła. Najprostsze czynności okazały się problemem.

"A działo się to w roku pańskim 2021 w lipcu właśnie. Za oknem świeciło słońce, ogrodnik kosił trawę, przyjaciółka zadzwoniła zapytać, czy jestem w domu, byłam, więc wpadła na kawę. Ekspres poinformował mnie o braku wody, braku kawy, o konieczności odkamieniania i o pełnym skraplaczu. Zaproponowałam przyjaciółce szklankę kranówy. W prezencie dostałam od niej 10 wielkich mieczyków. Spojrzałam na mieczyki i ich wielkość. Moje myśli zaczęły świdrować w głowie: Jak obetnę takie grube łodygi? Skąd wezmę taki wysoki wazon? Jak naleje wody do tak wielkiego wazonu? Jak przeniosę wazon z pod zlewu na stół???" - zaczyna swoją opowieść aktorka.

Reklama

Po roku, kiedy aktorka czuje się już lepiej, zaapelowała, aby nie bagatelizować objawów tej podstępnej choroby.

"Mogę tylko z całego serca namówić was na to, abyście nie bagatelizowali swojego zdrowia psychicznego. Swojego ani swoich bliskich. Pójście do specjalisty czyli PSYCHIATRY - to konieczność" - napisała.

Jak pisze serwis hellozdrowie.pl, depresja to choroba, której towarzyszą: spadek nastroju, zaniżona samoocena, brak sensu, poczucie pustki i beznadziejności, rezygnacja z kontaktów z ludźmi i wychodzenia z domu, często myśli samobójcze.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli potrzebujesz pomocy, porozmawiaj otwarcie o problemach z osobą, której ufasz, zadzwoń 116 123 lub 116 111 lub wejdź na stronę www.pokonackryzys.pl.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Maja Bohosiewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy