Magdalena i Aleksandra Popławskie: Najpopularniejsze siostry w Polsce? Kiedyś nie miały dobrej relacji

Magdalena i Aleksandra Popławskie to jedne z najbardziej rozpoznawalnych sióstr w polskim środowisku aktorskim. Każda z nich podąża swoją własną ścieżką kariery, występując w największych hitach filmowych i serialowych. W jednym z ostatnich wywiadów Magdalena opowiedziała co nieco o ich relacji, która nie zawsze wyglądała tak jak teraz.

Aleksandra i Magdalena Popławskie: Spełniły marzenie mamy

Starszą z sióstr jest Aleksandra Popławska, która urodziła się 17 marca 1976 roku. Cztery lata później na świat przyszła Magdalena Popławska

Siostry Popławskie zostając aktorkami, zrealizowały wielkie marzenie swojej mamy, która musiała zrezygnować z aktorstwa, bo jej ojciec nie zgodził się, by wybrała ten właśnie zawód. Została nauczycielką, ale grała w teatrach amatorskich na Śląsku.

Reklama

Dzieciństwo sióstr nie należało do najłatwiejszych. Ich ojciec cierpiał na chorobę alkoholową, która wpłynęła na całe ich życie rodzinne. Alkoholizm skutkował tragicznym wydarzeniem, jakim było samobójstwo taty Popławskich.

"Wiedziałam, że pije z rozpaczy, bo nie może sobie poradzić ze sobą i ze światem. Czasami, gdy wracałyśmy z siostrą ze szkoły, nasze wszystkie rzeczy leżały przed blokiem, książki, płyty, ciuchy. Tata nie chciał nas wpuścić do domu..." - mówiła Aleksandra.

Magdalena nie kryje, że zmaga się z syndromem DDA (dorosłego dziecka alkoholika). 

Aleksandra i Magdalena cieszą się niemałą sympatią fanów od lat. Obie skończyły szkoły teatralne, a później rozpoczęły karierę aktorską. Każda z nich ma w swoim dorobku dziesiątki ról teatralnych, serialowych i filmowych. Aleksandrę widzowie mogli zobaczyć w m.in.: "Wataha", "Belfer", "Kobiety mafii", "Underdog", "Szadź", a Magdalenę w: "Usta usta", "Osiecka", "Bez tajemnic", "Atak paniki", "Lęk wysokości".

Aleksandra i Magdalena Popławskie: Mają już wykupione miejsce... na cmentarzu!

Niedawno sławne siostry pojawiły się na kanapie u Kuby Wojewódzkiego, gdzie zaskoczyły nietypowym wyznaniem. Okazuje się, że Popławskie mają wykupione miejsce na cmentarzu!

"Mamy już wykupione miejsce po taniości na cmentarzu komunalnym. Chcemy mieć świeckie pogrzeby. Leży tam już nasza babcia i grzeje miejsce" - powiedziała szczerze Aleksandra Popławska.

Babcia sióstr odeszła we wrześniu 2019 roku.

Magdalena Popławska: "Nie miałyśmy za dobrego kontaktu jak byłyśmy nastolatkami"

Magdalena Popławska pojawiła się w ostatnim odcinku podcastu FemiTALK, w którym opowiedziała Adze Kozak jak przed laty wyglądała jej relacja z Aleksandrą. Przyznała, że bywało z tym różnie.

"(...) My nie miałyśmy za dobrego kontaktu jak byłyśmy (...) nastolatkami. Nie było łatwo. Miałyśmy jeden mały pokój... Nasi rodzice mieli osobne sypialnie a my byłyśmy w jednym pokoju" - powiedziała aktorka.

Przyznała także, że w okresie dojrzewania była między nimi ogromna przepaść.

"Była też między nami różnica czterech lat, z tym, że moja siostra dojrzewała szybciej niż standardowo, a ja wolniej niż standardowo - więc między nami była przepaść. Ona tych chłopaków sprowadzała, ja długo nie wiedziałam o co chodzi z tymi chłopakami, te sprawy damsko - męskie i jakiejś takiej kobiecości to szczerze mówiąc do niedawna były mi nieznane" - dodała.

W tej samej rozmowie wyznała także, że Aleksandra była dla niej ogromną inspiracją. Teraz siostry mają bardzo dobry kontakt i bliższą relację niż kiedyś.

Aleksandra imponowała Magdalenie... kobiecością

Parę lat temu Magdalena Popławska przyznała w wywiadzie, że Ola zawsze jej imponowała, bo była bardziej kobieca i znacznie lepsza jeśli chodzi o zdobywanie chłopaków.

"Pierwszego miała w podstawówce, a moje miłości zaczęły się o wiele później" - powiedziała Magda w wywiadzie, dodając, że w dzieciństwie bardzo różniła się od Aleksandry. "Ja wolałam siedzieć na drzewach, niż się uczyć, za to Ola zawsze była pilna i zdecydowanie grzeczniejsza".

Do tego, by zostać aktorką, Magdalenę namówiła Aleksandra. To Ola pchnęła młodszą siostrę w stronę teatru, zmusiła ją, by wysłała papiery do szkoły teatralnej.

Magdalena Popławska w "Brokacie" zagrała prostytutkę

W serialu "Brokat" Magdalena Popławska wcieliła się w postać Heleny - prostytutki, która w zawodzie jest już od kilku lat. Żyje na całkiem wysokim poziomie i... współpracuje  ze Służbą Bezpieczeństwa, przez którą jest również kontrolowana.

10-odcinkowy "Brokat" opowiada o prostytucji w czasach PRL-u i jest dostępny na Netfliksie.

Czytaj więcej: Mikołaj, Aniołek albo… dom z piernika. Tak świętują polskie gwiazdy

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Popławska | Aleksandra Popławska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy