Maciej Stuhr żartuje z Dominiki Chorosińskiej: "Ależ nam będzie teraz dobrze"!

Maciej Stuhr z radością przyjął do wiadomości informację, że nowym ministrem kultury została jego koleżanka z czasów studenckich Dominika Chorosińska. "Szkoda, że wielka polityka przeszkodziła jej w jeszcze większej karierze aktorskiej" - napisał z przekąsem aktor, dodając: "Ależ nam będzie teraz dobrze"!

"Jakaż to radość, że nową Ministrą Kultury została Dominika Figurska! Studiowaliśmy razem w szkole teatralnej. Trochę szkoda, że wielka polityka przeszkodziła jej w jeszcze większej karierze aktorskiej, ale to dobrze, że po człowieku, który był żartem w środowisku artystycznym, teraz będzie nami przewodziła osoba, która wywodzi się z samych trzewi kulturalnych przestrzeni! Ależ nam będzie teraz dobrze!" - napisał na Facebooku Maciej Stuhr, ostrze ironii kierując nie tylko w kierunku byłego ministra kultury Piotra Glińskiego, lecz także byłej gwiazdy "M jak miłość" Dominiki Chorosińskiej, która aktorską karierę rozpoczynała jako Dominika Figurska..

Reklama

Dominika Chorosińska: Od aktorstwa do polityki

Dominika Chorosińska zyskała popularność za sprawą roli w serialu "M jak miłość". Występowała także w serialach: "Jak zostać miss", "Gorący temat", "Pierwsza miłość" i "Ratownicy". W 2016 roku pojawiła się w filmie "Smoleńsk". Ostatnie lata przyniosły jej występy w produkcjach: "Dwie korony", "Proceder" czy "Krime Story. Love Story". 

W 2018 roku wystartowała w wyborach samorządowych z listy PiS do Sejmiku Województwa Mazowieckiego, uzyskała mandat radnej VI kadencji. W wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku kandydowała bezskutecznie z ramienia PiS w okręgu warszawskim. W tym samym roku uzyskała mandat posłanki na Sejm IX kadencji z ostatniego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu podwarszawskim (otrzymała 9596 głosów). 

Wraz z mężem wychowują sześcioro dzieci.

W październikowych wyborach była gwiazda "M jak miłość" po raz kolejny startowała do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości i znów otrzymała poselski mandat.

"Szanowni państwo, bardzo gorąco dziękuję za każdy z 9852 oddanych głosów na mnie. To dla mnie wielki zaszczyt i ogromne zobowiązanie móc państwa reprezentować w kolejnej kadencji Sejmu. Tak, jak zapowiadałam, będę pracowała na rzecz rodzin, kobiet, polskiej kultury" -mówiła w nagraniu na Instagramie Dominika Chorosińska.

W ogłoszonym 27 listopada nowym składzie rządu Mateusza Morawieckiego Monika Chorosińska została ministrem kultury.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Maciej Stuhr | Dominika Chorosińska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy