Julia Kamińska: Nie tylko "BrzydUla"

Julia Kamińska od lat uznawana jest za jedną z największych polskich gwiazd. Zasłynęła jako Ula Cieplak w serialu "BrzydUla", by w kolejnych latach nie tylko rozwinąć swoją karierę aktorską, ale i wokalną oraz dubbingową. Dziś ulubienica widzów kończy 35 lat. Z tej okazji przypominamy najważniejsze wydarzenia z jej życia i sprawdzamy, co u słychać u gwiazdy dziś. Ostatnio wiele dzieje się nie tylko w sferze zawodowej, ale i... miłosnej!

Julia Kamińska: Nie tylko Ula Cieplak

Julia Kamińska urodziła się 13 listopada 1987 w Gdańsku, ma młodszego brata Christiana. Już jako licealistka napisała sztukę teatralną pt. "Niż". Aktorka ukończyła germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. 

Kamińska zaczęła karierę aktorską w 2004 roku, prawdziwą popularność przyniosła jej jednak rola w serialu TVN "BrzydUla". Zagrała w nim bystrą, lecz niezbyt atrakcyjną fizycznie Ulę Cieplak, pracującą w prestiżowym domu mody. Na potrzeby tej roli aktorka musiała się poddawać oszpecającej ją charakteryzacji, nie miała z tym jednak problemu. Zapewnia, że obecnie również chętnie by się na to zdecydowała.

Reklama

"To jest właśnie piękne w tym zawodzie, że można się zmieniać i być różnymi postaciami, co jest po prostu bardzo ciekawe, jest to trochę zabawne, trochę ten zawód może być taką zabawą dla dorosłej osoby, dla mnie tak jest" - mówi Julia Kamińska.

Rola w serialu "BrzydUla" stanowiła przełom w karierze aktorki, została bowiem zauważona zarówno przez widzów, jak i krytyków. Julia Kamińska zdobyła Telekamerę 2010 w kategorii aktorka, była też nominowana do nagrody Wiktory 2009 w kategorii największe odkrycie telewizyjne. 

W 2021 roku ukazała się kontynuacja serii pt. "BrzydUla 2". Pierwsze dwie serie oparte były na kolumbijskim oryginale "Yo soy Betty, la fea", trzecia była autorskim pomysłem twórców. Oprócz "BrzydUli" do najbardziej rozpoznawalnych ról aktorki należą kreacje z takich obrazów jak "Narzeczony na niby" , "Singielka", "Na Wspólnej", czy "Pierwsza miłość".

Co poza aktorstwem?

Działalność Julii Kamińskiej nie zamyka się jednak tylko na występach w serialach, filmach, czy spektaklach teatralnych. Gwiazda jest również scenarzystką i wiele z jej fabularnych pomysłów wykorzystano w produkcjach, w których grała. Dodatkowo aktorka od lat podkłada głos postaciom z popularnych produkcji dla dzieci. Mogliśmy ją usłyszeć m.in. w "Zwierzogrodzie", "Zaplątanych", czy "Aladynie". 

Julia Kamińska doskonale odnajduje się również w branży muzycznej. Nagrała kilka przewodnich utworów do popularnych produkcji. Mogliśmy ją usłyszeć m.in w czołówce serialu "BrzydUla", a w czerwcu tego  roku wydała singel "Żal mi" nagrany ze Skubasem, zapowiadający jej debiutancki album.

Życie uczuciowe

Kamińska przez blisko 13 lat związana była ze scenarzystą Piotrem Jaskiem. Para poznała się na planie "BrzydUli" i od początku budziła zainteresowanie mediów. Wszystko ze względu na dużą różnicę wieku - partnerów dzieliło aż 20 lat. 

Kiedy Julia Kamińska zaczynała pracę na planie serialu "BrzydUla" miała zaledwie 21 lat! Nie dziwi więc fakt, że związek młodziutkiej aktorki z 20 lat starszym scenarzystą budził kontrowersje. Zarówno aktorka, jak i jej bliscy nie przejmowali się jednak złośliwymi komentarzami. Aktorka udzieliła wywiadu magazynowi Party, w którym opowiedziała o swojej relacji i różnicy wieku:

"On jest młody duchem, ja z kolei czuję się dojrzałą, ustabilizowaną osobą. Mam swoje zdanie, jestem niezależna i potrzebuję kogoś, kogo moja siła będzie napawała dumą, a nie niepokoiła. Zresztą w dużej mierze dzięki Piotrowi nabrałam takiej pewności siebie. Idealnie się uzupełniamy, uczymy się od siebie, w związku z czym wiek staje się kompletnie nieistotny. Dla osób z zewnątrz, owszem, bywa istotny, ale już się do tego przyzwyczailiśmy" - mówiła kilka lat temu w wywiadach.

W grudniu ubiegłego roku do fanów gwiazdorskiej pary niespodziewanie dotarła informacja o ich rozstaniu. Ani aktorka, ani scenarzysta nigdy nie zdradzili jednak powodów swojej decyzji. Wiadomo, że wciąż pozostają w przyjacielskich stosunkach i współpracują ze sobą na planach nowych produkcji. 

Niedawno aktorka potwierdziła krążące od jakiegoś czas plotki i na swoim Instagramie opublikowała zdjęcia z nowym chłopakiem. Jej wybrankiem jest izraelski przedsiębiorca Roie Weinstein. 

Gwiazda-aktywistka

Julia Kamińska słynie również z zaangażowania w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne. Popiera protesty antyrządowe i antykościelne (np. przeciwko zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji), aktywnie wspierając je w mediach społecznościowych. Jest także sojuszniczką społeczności LGBT.

Jakiś czas udzieliła szczerego wywiadu magazynowi "Vogue". Aktorka ujawniła w nim, że w przeszłości była ofiarą molestowania. Przyznała, że wtedy nie do końca zdawała sobie z tego sprawę, jednak teraz reaguje natychmiast, gdy jest świadkiem podobnych nadużyć.

"Na pewno kobiety są bardziej świadome tego, że nie muszą godzić się na brak szacunku. Gdy byłam młodsza, doświadczyłam molestowania. Wtedy nie zdawałam sobie z tego sprawy, choć oczywiście czułam się źle. Bywało też, że moje zdanie nie było traktowane poważnie. Jak większość z nas, rosłam w przekonaniu, że mam być przede wszystkim grzeczna, miła i nie sprawiać kłopotów. Teraz, jeśli zdarza się jakaś nieprzyjemna sytuacja, reaguję natychmiast. Potrafię zaznaczyć swoje terytorium. Jestem z tego dumna. I z tego, że nie jestem grzeczna - przeklinam, głośno się wypowiadam, walczę o swoje pomysły. To bardzo fajne uczucie" - wyznała. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Julia Kamińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy