Janusz Rewiński: Jak dziś żyje słynny Siara? Aktor bardzo się zmienił!

Janusz Rewiński przed laty brylował na ekranach i scenach kabaretowych. Widzowie na zawsze zapamiętają go z roli Siary w kultowym "Kilerze" i jako znakomitego satyryka. Ulubieniec publiczności od lat nie pojawia się jednak ani w nowych produkcjach, ani programach. Wiele lat temu przeprowadził się na wieś i tam, jak zdradził w wywiadzie, wiedzie żywot samotnika.

Przypominamy artykuł, który pierwotnie został opublikowany w lipcu 2023 roku.

Janusz Rewiński: Porzucił aktorstwo. Co robi dziś?

Janusz Rewiński latami bawił Polaków - na swoim koncie ma wiele charyzmatycznych kreacji. Mogliśmy oglądać go m.in. w "Zmiennikach", "Tygrysach Europy oraz "Podróżach Pana Kleksa", ale od historii przejdzie przede wszystkim jako Siara z "Kilera". Przed laty dość niespodziewanie postanowił porzucić aktorską karierę i zająć się czymś zupełnie innym.

Obecnie Janusz Rewiński zajmuje się rolnictwem. Kilkanaście lat temu za namową koleżanki kupił ziemię na mazowieckiej wsi Dzielnik koło Mińska Mazowieckiego. O zakupie przypomniał sobie, gdy doszedł do wniosku, że jego ekranowa kariera się już skończyła.

Reklama

"Na 12 hektarach ziemi mam las, stawy rybne, łąki i pastwiska. Hoduję cztery konie, dziesięć owiec, cztery kozy, kury i kaczki. Koszę łąki, suszę siano, wycinam gałęzie, zabezpieczam sobie opał, drewno na zimę" - mówił w rozmowie z Wp.pl.

Od czasu przeprowadzki lubiany aktor niemal zniknął z życia publicznego. Nie tylko nie pojawia się już na ekranach, ale bardzo rzadko udziela wywiadów. Ostatnio postanowił zrobić jednak wyjątek. W programie "Szykowne rozmowy" opowiedział Evie Szykownej i Piotrowi Zwiefce o swojej codzienności. 

Janusz Rewiński wiedzie żywot samotnika

Na nagraniu zamieszczonym w serwisie YouTube widać, że aktor bardzo się zmienił. Zrzucił kilka kilogramów, zapuścił nieco włosy i brodę. Zdecydowanie trudno rozpoznać  w nim postawnego mężczyznę sprzed lat. Zmieniło się także jego usposobienie - aktor przyznał wprost, że jest samotnikiem i właściwie stroni od ludzi, w tym nawet od rodziny. 

"W tym wieku na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widzą miesiącami. Im to nie jest potrzebne i ja im nie jestem potrzebny..." - mówił. 

"Wraz z upływem czasu czuję coraz mniejszą potrzebę kontaktu z ludźmi, znajomymi i nieznajomymi. Nie szukam nowych znajomości, chyba jestem już samotnikiem. Bardzo dobrze się czuję sam" - dodał 73-latek.

Rewiński przyznał również, że zdaje sobie sprawę, że najlepsze czasy ma już za sobą. Czasami zdarza mu się powspominać przeszłość, wtedy cieszy się, że może spędzać czas w samotności i do woli rozmyślać. 

"Generalnie, bywają dni, kiedy się nawet telefon do mnie nie odzywa i wtedy jest mi bardzo dobrze. A jak chcę, to sobie wspominam różne rzeczy i myślę, że lepszych wspomnień nie będzie, od tych które były..." - podsumował.

Zobacz też:

Grażyna Szapołowska: Wie, co to miłość, zdrada i nienawiść...

Lesław Żurek: Córka aktora robi karierę. Też zostanie gwiazdą?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Janusz Rewiński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama