Izabela Trojanowska na zdjęciu sprzed lat. Fani oniemieli!

Izabela Trojanowska, czyli Monika Ross z "Klanu", w latach 70. i 80. była niekwestionowaną gwiazdą sceny oraz ekranów. Zanim zrobiła karierę w aktorstwie, była już uznaną piosenkarką. Ostatnio pokazała na Facebooku zdjęcie sprzed lat, wywołując zachwyt wśród internautów.Izabela Trojanowska pokazała na Facebooku zdjęcie z 1977 roku, które zdobiło okładkę jednego z czasopism. Fotografia prezentuje gwiazdę w naturalnej odsłonie, jedynie z delikatnym makijażem.  

Internauci nie mogą wyjść z podziwu nad urodą aktorki. "Zawsze piękna"; "Do dziś piękna!"; Niesamowite zdjęcie; "Prześliczna" - komentują. 

Izabela Trojanowska: Ze sceny prosto na ekrany

40 lat temu Izabela Trojanowska cieszyła się mianem megagwiazdy polskiej sceny rockowej. Była - jak pisali recenzenci - "powiewem świeżości na rodzimej estradzie, na której przed jej pojawieniem się królowały grzeczne dziewczęta". Młode Polki strzygły się "na Trojanowską", chłopcy tracili dla niej głowy... Cały nakład jej debiutanckiej płyty (nagrała ją z "Budką Suflera") sprzedał się w ciągu kilkunastu minut, a piosenki miesiącami okupywały szczyty list przebojów. 

Reklama

Była piękna, utalentowana i pełna energii. Nic dziwnego, że wkrótce upomniał się o nią świat filmu. Szybko okazało się, że piosenkarka na planach filmowych radzi sobie równie dobrze, co na scenie amfiteatrów. Najpierw jako aktorka sprawdziła się na deskach gdyńskiego Teatru Muzycznego i warszawskiej Syreny. Na małym ekranie zadebiutowała w 1979 roku. Jej kreację w "Strachach" uznano za świetną, a rolę, którą zagrała w "Karierze Nikodema Dyzmy", nazwano... soczystą i niezapomnianą.

Trojanowska: Kariera przerwana przez stan wojenny

Niestety, karierę przerwało jej wprowadzenie stanu wojennego. Cenzura nie dopuściła do wydania albumu, który nagrała w 1981 roku z Tadeuszem Nalepą. Postanowiła razem z mężem na zawsze opuścić Polskę. "Pojechałam do Holandii na koncerty. Z Holandii pojechałam do Niemiec, bo tam mój mąż akurat miał wykłady. Pracował w PAN-ie i pracował jako naukowiec. Jak się spotkaliśmy, to postanowiliśmy, że odwiedzimy rodzinę, którą mam bardzo szeroką w Niemczech. Parę miast trzeba było odwiedzić, przede wszystkim mamę w Düsseldorfie, za którą tęskniłam wiele lat. Wiadomo, stał mur i nie mogła przyjechać, więc pierwsze co, rzuciłam się do mamy" - mówiła z rozmowie w programie "Gwiazdy Cejrowskiego". Polska prasa w latach 80. pisała o Trojanowskiej albo bardzo źle, albo wcale. Gdy artystka przebywała za granicą w kraju powstały na jej temat okrutne plotki.

Izabela Trojanowska na stałe do Polski wróciła dopiero 16 lat później, gdy twórcy "Klanu" zaproponowali jej rolę Moniki, a członkowie "Budki Suflera" udział w jubileuszowej trasie koncertowej. "Najpierw wpadł do nas, do Berlina, Romuald Lipko, żeby zaprosić mnie na trasę koncertową Budki Suflera przez Kanadę, Amerykę i Australię. Moja córka, Roxanna miała 6 lat i wahałam się, czy wytrzymam bez niej choćby jeden dzień. Ostatecznie pojechałam i w ten sposób przypomniałam też o sobie w kraju" - wspominała.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Izabela Trojanowska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy