Grzegorz Małecki wstydził się sławnej mamy? Ukrywał, że jest synem Anny Seniuk

Grzegorz Małecki, czyli premier Adam Chronowski z serialu Polsatu „Wotum nieufności”, przez wiele lat nie przyznawał się publicznie do tego, że jest synem Anny Seniuk. - Nigdy nie chciałem być porównywany do niej jako aktor – twierdzi. Dziś, nie dość, że z dumą mówi o mamie, to w dodatku uwielbia z nią pracować...

Grzegorz Małecki urodził się 19 czerwca 1975 roku - niemal dokładnie miesiąc po premierze pierwszego odcinka "Czterdziestolatka", w którym jego mama wcieliła się w Magdę Karwowską. Anna Seniuk doskonale pamięta ten dzień.

"Największą obawą było, żeby wziąć go na ręce, nie upuścić, utrzymać. Tak się bałam tego malutkiego nowo narodzonego, że to ojciec go wyniósł ze szpitala. Cały czas ogarniał mnie lęk - czy będzie zdrowy, czy dobrze śpi, czy oddycha" - wspominała na kartach książki "Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem".

Reklama

Aktorka nie kryje, że Grzegorz od najmłodszych lat był chodzącym własnymi ścieżkami indywidualistą i bardzo długo nie potrafił się zdecydować, co chce robić w życiu. Gdy w końcu zdecydował się na studia aktorskie, Anna Seniuk odetchnęła z ulgą.

"Ucieszyłam się! Przede wszystkim ucieszyłam się, że wreszcie podjął jakąś decyzję" - wyznała w "Nietypowej babie...".

Grzegorz Małecki: Dostawał szału, gdy ktoś mówił, że jest... Seniukiem!

Anna Seniuk była już wielką gwiazdą, gdy jej syn dostał się na wydział aktorski stołecznej Akademii Teatralnej. Grzegorz nie chciał, by ktokolwiek kojarzył go ze sławną mamą, która w dodatku wykładała na uczelni, na której on studiował. W szkole zwracał się do niej per "pani profesor"!

Aktorka nie miała synowi za złe, że chce zapracować na swoje nazwisko bez "podpierania się" jej nazwiskiem. Grzegorz już jako mały chłopiec nie znosił, gdy ktoś mówił, że jest... Seniukiem.

"Kiedy miał pięć lat, podeszła do nas na ulicy jakaś pani. Pochyliła się nad nim i powiedziała: "O, jaki śliczny mały Seniuk". Dostał szału. Zaczął tupać i krzyczeć: "Ja nie chcę być Seniuk! Ja jestem Małecki!" - opowiadała Anna Seniuk "Vivie!".

"Grzegorz dostał kiedyś, na początku kariery, propozycję od pewnego reżysera, żeby zagrać w filmie pod moim nazwiskiem. O mały włos go nie zabił! W filmie, rzecz jasna, nie zagrał" - zdradziła z kolei w swej książce.

Odtwórczyni roli Magdy Domaradzkiej w "Czarnych chmurach" nigdy nawet nie próbowała ingerować w życie syna, a zwłaszcza w jego karierę. Grzegorz wypomniał jej kiedyś w którymś z wywiadów, że latami czekał na to, aż pochwali go jako aktora.

"Jest bardzo oszczędna, jeśli chodzi o komplementy" - stwierdził.

Grzegorz Małecki: Na 80. urodziny podarował Annie Seniuk... rolę!


Grzegorz Małecki wspomina, że gdy stawiał swe pierwsze kroki w zawodzie, nie chciał, by mama oglądała go na scenie. Jak ognia unikał wspólnych przedsięwzięć. Do tego, żeby pracować z Anną Seniuk musiał po prostu dojrzeć. Dziś nie ma z tym najmniejszego problemu...

We wrześniu tego roku w zarządzanym przez Krystynę Jandę stołecznym Teatrze Polonia odbyła się premiera monodramu Anny Seniuk "Życie pani Pomsel" w reżyserii... Grzegorza Małeckiego.

Rola, którą powierzył mamie w "Życiu pani Pomsel", była jego prezentem dla Anny Seniuk z okazji jej 80. urodzin. Aktorka nigdy wcześniej nie miała okazji zmierzyć się z monodramem.

Grzegorz Małecki: Nazywa Annę Seniuk "etatowym zamartwiaczem"

O sławnej mamie Grzegorz Małecki mówi, że w niczym nie przypomina - to jego słowa - lekko stukniętej Madzi z "Czterdziestolatka".

Dziś Grzegorz Małecki z dumą mówi, czyim jest synem. Mama jest dla niego nie tylko ogromnym autorytetem, ale też przyjaciółką. Jedyne, co czasem ma jej za złe, to że wtrąca się w wychowanie wnuków.

"Ale która matka się nie wtrąca? Na szczęście moja robi to na tyle dyskretnie, że mi to nie przeszkadza" - mówi.

Zobacz też:

"Rolnik szuka żony": Tak mieszkają Joanna i Kamil! Przytulne i ciepłe cztery kąty

Tomasz Stockinger znów jest singlem! Wyprowadził się od partnerki

Katarzyna Figura: Mąż zgotował jej piekło. Dziś ujawnia szczegóły

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Grzegorz Małecki | Anna Seniuk
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy