Emma Caulfield Ford: Gwiazda "WandaVision" choruje na stwardnienie rozsiane

Emma Caulfield Ford w najnowszym wywiadzie dla magazynu "Vanity Fair" ujawniła, że zmaga się z nieuleczalną chorobą. Gwiazda popularnych amerykańskich seriali poinformowała, że od lat choruje na stwardnienie rozsiane. "To był prawdziwy koszmar" - wspomina swoją reakcję na druzgocącą diagnozę aktorka.

Emma Caulfield Ford, znana m.in. z ról Anyi Christiny Emmanuelli Jenkins w "Buffy: Postrach wampirów" oraz Dotti, którą zagrała w "WandaVision", ujawniła właśnie, że od ponad dekady cierpi na nieuleczalną chorobę. W 2010 roku u aktorki zdiagnozowano stwardnienie rozsiane. 

Reklama

"Nie miałam wtedy żadnych problemów zdrowotnych. Pewnego dnia obudziłam się i poczułam, jakby po lewej stronie mojej twarzy pełzał milion mrówek. Pojawiło się to charakterystyczne uczucie, które miewamy, gdy siedzimy zbyt długo w jednej pozycji. Po chwili zniknęło, jednak później wróciło ze zdwojoną siłą" - wyjawiła gwiazda w rozmowie z "Vanity Fair".

Emma Caulfield Ford choruje na stwardnienie rozsiane. "To był prawdziwy koszmar"

Gwiazda wspomina, że na początku pomocy szukała u swojego akupunkturzysty. Zasugerował on, że jej niepokojące dolegliwości mogą być objawem porażenia Bella, do którego dochodzi w wyniku uszkodzenia jądra nerwu twarzowego w pniu mózgu. Istotą schorzenia jest nagłe osłabienie lub paraliż mięśni twarzy po jednej ze stron. Aktorka wykonała wówczas szereg badań, które ujawniły prawdziwą przyczynę jej pogarszającego się stanu zdrowia. Wynik rezonansu magnetycznego nie pozostawiał wątpliwości - Caulfield Ford dowiedziała się, że cierpi na stwardnienie rozsiane. 

"Gdy tego słuchałam, miałam wrażenie, że znajduję się poza ciałem. Nie mogłam w to uwierzyć. (...) To był prawdziwy koszmar" - wspomina swoją reakcję aktorka. Gwiazda przyznała też, że na schorzenie to cierpiał w przeszłości jej ojciec.

Emma Caulfield Ford zagra w serialu "Agatha: Coven of Harkness"

Caulfield Ford zaznaczyła, że nie przyznawała się do choroby ze strachu o swoją zawodową przyszłość. "Nie chciałam dawać nikomu powodu ku temu, by mnie nie zatrudnić. Miałam przeczucie, że jeśli zacznę o tym mówić publicznie, przestanę pracować" - wyjawiła aktorka. 

Informacją o stanie zdrowia podzieliła się ona dopiero z Jae Schaeffer, showrunnerką serialu "Agatha: Coven of Harkness", do którego obsady niedawno dołączyła. Produkcja będąca spin-offem "WandaVision" ma się koncentrować na postaci granej przez Kathryn Hahn. Tytuł trafi do katalogu platformy Disney+ zimą przyszłego roku. "Wracam do pracy! Wszyscy, których miałam powiadomić, zostali powiadomieni" - ogłosiła triumfalnie Caulfield Ford.

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy