Bogusława Blajfer: Jak potoczyły się losy pierwszej żony Andrzeja Seweryna?

Życie miłosne Andrzeja Seweryna było intensywne, nieraz burzliwe. Pierwsze małżeństwo aktora trwało trzy lata. Z perspektywy czasu Seweryn stwierdził: "Każde z nas miało swoje życie i swoje romanse". Kim była Bogusława Blajfer - pierwsza żona aktora?

Życie miłosne Andrzeja Seweryna było intensywne, nieraz burzliwe. Pierwsze małżeństwo aktora trwało trzy lata. Z perspektywy czasu Seweryn stwierdził: "Każde z nas miało swoje życie i swoje romanse". Kim była Bogusława Blajfer - pierwsza żona aktora?
Andrzej Seweryn/Bogusława Blajfer /Jerzy Płoński/RSW /Agencja FORUM

Bogusława Blajfer: Kim była?

Bogusława Blajfer urodziła się 24 października 1945 w Stalińsku w rodzinie żydowskiej. Była działaczką opozycji demokratycznej w PRL. Do Polski przyjechała wraz z rodzicami w 1946 roku. Studiowała socjologię na Uniwersytecie Warszawskim i historię filozofii na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie.

Andrzej Seweryn i Bogusława Blajfer: Studencka miłość

Andrzejem Sewerynem znali się ze studenckich protestów z marca 1968 r., za co oboje trafili do więzienia. Aktor spędził w nim cztery miesiące, Bogusława Blajfer dostała trzyletni wyrok. 

Reklama

"Bogusia wraz z innymi studentami socjologii przyszła na jedno z przedstawień w PWST. (...) Zbliżała się wiosna, coraz mocniej świeciło słońce, a jak wiadomo, te dwa czynniki bardzo inspirująco działają na mężczyzn. Trudno się było nie zakochać" - czytamy w książce Seweryna "Ja prowadzę!".

Kiedy brali ślub w marcu 1970 roku, jeszcze odbywała karę. Po opuszczeniu przez nią więzienia zamieszkali na osiedlu Za Żelazną Bramą, ale małżeństwo nie było udane. Rozwiedli się trzy lata po ślubie. 

"Po scenie w 'Głupim Jakubie', w której Anna Seniuk brała moją dłoń i pieściła nią swoją pierś, Bogusia urządziła mi karczemną awanturę. Uważała, że nie jest to zamysł reżysera, była przekonana, iż łączy nas z Anią coś więcej" - wspominał aktor na łamach książki "Ja prowadzę!".

Choć takie sceny zazdrości nie należały ponoć do rzadkości, to aktor po latach przyznał, że rozumie postawę byłej żony. Pobrali się bardzo młodo, Seweryn miał wtedy zaledwie 22 lata.

"To małżeństwo było niepotrzebne. Każde z nas miało swoje życie i swoje romanse" - powiedział aktor "Gazecie Wyborczej".

Bogusława Blajfer: Jak potoczyły się jej losy?

Po rozwodzie Bogusława Blajfer wyjechała z Polski. W 1979 roku osiedliła się w Szwecji, gdzie pracowała jako terapeutka i wyszła drugi raz za mąż.

Zmarła w 2002 roku w wieku 56 lat. Odeszła, odwiedzając swoją mamę w Bielsko-Białej. Pogrzeb miał miejsce na cmentarzu żydowskim w Bielsku-Białej. Ciało Bogusławy Blajfer następnie przewieziono i pochowano w Sztokholmie. Została pośmiertnie odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj więcej: Wojciech Walasik nie żyje. Aktor był znany z serialu "Klan" czy "Ojciec Mateusz"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Seweryn
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy