Klan

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 12826
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wojciech Walasik nie żyje. Aktor był znany z serialu "Klan" czy "Ojciec Mateusz"

W wieku 60 lat zmarł Wojciech Walasik. Polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny w ostatnich latach nie był aktywny zawodowo. Pracę uniemożliwiała mu choroba. W ubiegłym roku przyjaciele założyli dla niego zbiórkę internetową.

Wojciech Walasik nie żyje

Wojciech Walasik nie żyje. O śmierci aktora za pośrednictwem Facebooka informują Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

"Z przykrością zawiadamiamy, że w wieku zaledwie 60 lat odszedł nasz kolega, były aktor Nowego – Wojciech Walasik" – przekazano.

Wojciech Walasik zmarł 3 lutego 2023 roku. Ostatnie pożegnanie i nabożeństwo żałobne w jego intencji odbędzie się 8 lutego 2023 roku o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie.

Reklama

Wojciech Walasik – choroba

Wojciech Walasik w ostatnich latach nie był aktywny zawodowo. Pracę i zarabianie na życie uniemożliwiła mu choroba. Przyjaciele próbowali mu pomóc, zakładając internetową zbiórkę. Zebrane środki miały pomóc aktorowi w odzyskaniu mieszkania oraz w sfinansowaniu rehabilitacji.

"[Wojciech Walasik] od kilku lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która uniemożliwiła pracę zawodową i wpędziła aktora w tarapaty finansowe. Nie jesteśmy w stanie przywrócić zdrowia, ale możemy pomóc odzyskać ukochane mieszkanie na Ochocie" – opisywali w ubiegłym roku jego bliscy.

Wojciech Walasik – kim był?

Wojciech Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Kształcił się też w łódzkiej Akademii Muzycznej. W przeszłości występował na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu, a także Teatru Studyjnego’83 i Teatru Nowego w Łodzi. 

Publiczność telewizyjna zna go m.in. z serialu "Klan", w którym wcielał się w postać Bronisława Porębskiego, rzekomego męża Czesi. Grał także w serialach: "Plebania", "Sprawa na dziś", "Kryminalni", "Glina" i "Ojciec Mateusz" czy filmach: "Niezwykła podróż Baltazara Kobera", "Pożegnanie jesieni", "Porno" i "Kroll".

Autor: Maria Staroń

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Wojciech Walasik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy