Anna Nehrebecka miała romans ze słynnym reżyserem. "To on odbił ją jej mężowi"

Anna Nehrebecka miała zaledwie 20 lat, gdy po raz pierwszy wyszła za mąż. Niestety, jej związek z mężczyzną, któremu zawdzięcza nazwisko, nie przetrwał próby czasu. Dopiero po latach wyszło, że małżeństwo aktorki z Gabrielem Nehrebeckim rozpadło się z powodu... Stanisława Jędryki.

Anna Nehrebecka była w młodości przepiękną dziewczyną. Wszyscy koledzy ze szkoły teatralnej smalili do niej cholewki, ale ona nie reagowała na ich zaloty, bo była po uszy zakochana w starszym o 10 lat aktorze. Gabriel Nehrebecki był ucieleśnieniem jej marzeń o idealnym mężczyźnie...

"Wydawało mi się, że to będzie miłość do końca życia" - wyznała w wywiadzie dla "Vivy!", opowiadając o pierwszym mężu.

Reklama

Anna Nehrebecka: Stanisław Jędryka nie miał zamiaru związać się z nią na dobre i na złe

O tym, że Anna -  jak większość studentek warszawskiej szkoły teatralnej - podkochuje się w profesorze Andrzeju Łapickim, wiedzieli wszyscy jej znajomi. Mało kto zdawał sobie jednak sprawę z tego, że wzdycha też do Stanisława Jędryki - stojącego dopiero u progu kariery reżysera.

"To on odbił Anię jej mężowi" - potwierdził po latach jeden ze znajomych Jędryki w rozmowie z "Na żywo", dodając, że romans Nehrebeckiej ze Stanisławem "ostatecznie przypieczętował rozpad studenckiego związku aktorki".

Kiedy reżyser poznał Annę, był świeżo po rozwodzie z Joanną Jędryką, którą zostawił po pięciu latach wspólnej drogi przez życie. Nehrebecka podobała mu się, ale wcale nie miał zamiaru wiązać się z nią na dobre i na złe. Tak naprawdę nigdy nie przestał kochać Joanny, a to, że odszedł od niej, do końca uważał za swój największy błąd.

"Rozwód bardzo przeżyłem. Pragnąłem jeszcze wszystko odwrócić. Nawet mi się udawało, ale tylko we śnie, bo rano budziłem się w brutalnej rzeczywistości" - napisał po latach w autobiografii "Miłości mojego życia".

Anna Nehrebecka: Nie mogła znieść porównań do jego byłej żony

Anna Nehrebecka miała nadzieję, że znajdzie u boku Jędryki szczęście, a po cichu liczyła też na to, że reżyser będzie ją obsadzał w swoich filmach. Srodze się zawiodła, bo nie dostała od niego ani jednej roli.

"On ją ciągle porównywał z Joanną" - zdradziła dziennikarce "Na żywo" osoba, która dobrze znała Jędrykę w czasach, gdy ten romansował z Anną.

"Nie mogła tego znieść" - dodała.

Faktem jest, że romans aktorki i reżysera zakończył się, zanim tak naprawdę na dobre się zaczął. Nehrebecka musiała pogodzić się z porażką - nie dość, że wcale nie była ze Stanisławem szczęśliwa, to w dodatku nie zagrała w żadnym jego serialu czy filmie.

"To mnie sporo kosztowało, ale też wiele nauczyło. Zrozumiałam, że zawsze należy oddzielać sprawy zawodowe od prywatnych" - powiedziała "Vivie!" wiele lat później.

Ani aktorka, ani reżyser nie mówili o tym, co łączyło ich, gdy byli jeszcze młodzi. Oboje wymazali swój krótki związek z pamięci.

Nehrebecka w końcu spotkała mężczyznę swego życia. Z dyplomatą Iwo Byczewskim, z którym doczekała się dwóch córek, związana jest już prawie pół wieku.

Stanisław Jędryka (reżyser m.in. "Podróży za jeden uśmiech", "Stawiam na Tolka Banana" i "Wakacji z duchami") do ostatnich dni nie wybaczył sobie, że zostawił żonę. O Annie szybko zapomniał, o Joannie... nigdy. Zmarł 22 kwietnia 2019 roku.

Źródło: AIM
Dowiedz się więcej na temat: Anna Nehrebecka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy