Alicja Bachleda-Curuś: Ojciec aktorki chorował na nieuleczalną białaczkę. Doświadczył cudu

Rodzice Alicji Bachledy-Curuś pochodzą z Zakopanego, lecz mieszkali w Meksyku, gdy aktorka przyszła na świat. Jej ojciec, Tadeusz, był z wykształcenia inżynierem i dorobił się sporego majątku. W 2012 roku rodzinę spotkała wielka tragedia - ojciec Alicji zachorował na nieuleczalną białaczkę. Lekarze nie dawali mu szans, lecz mężczyźnie udało się pokonać chorobę.

Alicja Bachleda-Curuś: Polka w Hollywood

Alicja Bachleda-Curuś od dzieciństwa była bardzo ambitna. Po raz pierwszy na scenie wystąpiła w wieku sześciu lat. Zaczynała od muzyki i udało jej się nawet zdobyć kilka nagród na festiwalach piosenek dziecięcych w Polsce i za granicą. Można ją było również zobaczyć w programie "Tęczowy Music Box". W 1999 roku młoda gwiazda nagrała singiel "Marzyć chcę", a dwa lata później pierwszą płytę "Klimat". W międzyczasie wystąpiła w ekranizacji "Pana Tadeusza" Andrzeja Wajdy, w której wcieliła się w rolę Zosi. Był to przełom w jej karierze.

Reklama

Nie zaniedbała jednak wykształcenia. Alicja Bachleda-Curuś ukończyła krakowskie liceum z rozszerzonym językiem hiszpańskim oraz angielskim, ponadto uczyła się tańczyć w szkole baletowej. Poza tym chodziła do szkoły muzycznej. Jej poświęcenie i pasja szybko zaowocowały, bo już po kilku latach artystka zaczęła występować w teatrze muzycznym. Po ogólniaku postanowiła wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie uczyła się w nowojorskim Lee Strasberg Theatre and Film Institute.

Oprócz "Pana Tadeusza" aktorka zagrała również m.in. w niemieckich produkcjach "Z miłością nie wygrasz" "Letnia burza" oraz "Krew templariuszy", szwajcarskim filmie "Na wschód" oraz amerykańskim "Handlu". Ta rola sprawiła, że posypały się do niej propozycje z Hollywood. Jedną z jej najlepszych kreacji aktorskich jest ta z "Ondine" w reżyserii Neila Jordana. Później wystąpiła w "Przyjaźni!", "The Girl Is in Trouble", "Bitwie pod Wiedniem", The Absinthe Drinkers", "7 rzeczach, których nie wiecie o facetach" i "Pitbullu". 

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell poznali się podczas pracy nad filmem "Ondine" w 2008 roku i szybko między nimi zaiskrzyło. Ich związek nie trwał długo, bo para rozstała się już w 2010 roku, jednak był bardzo intensywny, a jego owocem jest syn, Henry Tadeusz, z którym oboje rodzice mają świetny kontakt. Chłopiec urodził się w 2009 roku. 

Alicja Bachleda-Curuś: Jej ojciec chorował na białaczkę

Alicja Bachleda-Curuś urodziła się 12 maja 1983 roku. Jej rodzice pochodzą z Zakopanego, lecz aktorka od najmłodszych lat jest przyzwyczajona zarówno do życia w Polsce, jak i za granicą. Obecnie mieszka w Los Angeles, jednak pierwsze miesiące życia spędziła w Meksyku, gdzie pracował jej ojciec, Tadeusz.

W 2012 roku, trzy lata po przyjściu Henry'ego Tadeusza na świat i zaledwie rok po rozstaniu Alicji z Colinem, rodzinę dotknęła tragedia. U Tadeusza Bachledy-Curuś zdiagnozowano białaczkę trzeciego stopnia. Mężczyzna cierpiał na nieuleczalną chorobę, a lekarze nie dawali mu szans.

W najnowszym wywiadzie dla portalu "i.pl" Adam Bachleda-Curuś, młodszy brat Tadeusza opowiedział o cudzie, jaki spotkał jego rodzinę.

Tadeusz Bachleda Curuś ukończył studia inżynierskie, pracował za granicą, a także na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jak pisze Plejada, jego majątek ponoć szacowano na 100 mln złotych. Pracował również w Ministerstwie Środowiska i w Najwyższej Izbie Kontroli.

Czytaj więcej: Selena Gomez ma dość hejterów. "Nikt nie zasługuje na słuchanie takich rzeczy"

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Alicja Bachleda-Curuś

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy