2022 rokiem głośnych rozstań! Które pary nie są już razem?

Rok 2022 stoi pod znakiem... rozstań. Niemal w każdym miesiącu media informowały o zakończeniu związków znanych i lubianych gwiazd, wprawiając w osłupienie ich wiernych fanów. Które znane pary nie są już razem?

Wydawało się, że są dla siebie stworzeni i nic nie jest w stanie ich rozdzielić. Rok 2022 zweryfikował jednak tę opinię w przypadku wielu par polskiego show-biznesu. Niektórzy byli ze sobą kilkanaście lat, inni kilka miesięcy. Połączyło ich jedno - nikt nie spodziewał się, że zdecydują się na rozstanie. 

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski

O rozstaniu gwiazd "M jak miłość" plotkowano na długo przed oficjalnym oświadczeniem pary. W styczniu 2022 roku Adriana Kalska potwierdziła, że jej związkek z Mikołajem Roznerskim przeszedł już do historii.

"Wypowiem się na ten temat raz i ostatni. Tak, to prawda. W połowie grudnia rozstaliśmy się z Mikołajem. Rozstania dla nikogo nie są łatwe (...)" - relacjonowała Kalska.

Reklama

Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski byli parą od kilku lat; pierwsze wzmianki o tym, że aktorów połączyło płomienne uczucie, zaczęły się pojawiać w 2018 roku. Zarówno Kalska, jak i Roznerski przez cały czas trwania ich związku dbali o prywatność, oszczędnie wypowiadając się na temat życia prywatnego, stąd też do rzadkości należały wypowiedzi odnoszące się do krążących plotek. Tych z kolei w mediach społecznościowych nie brakowało - od czasu do czasu pojawiały się bowiem m.in. doniesienia o zaręczynach, ślubie i kryzysach w związku aktorów.

Część z nich ostatecznie okazała się prawdą.

Joanna Opozda i Antek Królikowski

Związkiem Joanny Opozdy i Anoniego Królikowskiego przez wiele miesięcy żyła niemal cała Polska. Aktorska para pobrała się w sierpniu ubiegłego roku, a krótko po ślubie małżonkowie ogłosili, że spodziewają się dziecka. Okres przygotowań do porodu nie przebiegł jednak dla Joanny Opozdy spokojnie i harmonijnie. Gwiazda musiała zmagać się z burzą medialną, która wybuchła wokół jej ojca, a po kilku miesiącach... ze zdradą męża. 

Według relacji aktorki, Królikowski miał ją zdradzać z sąsiadką, na krótko przed narodzinami ich syna, Vincenta. To właśnie zdrada została uznana za jedną z głównych przyczyn rozpadu związku gwiazd.

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel prawie w marcu poinformowali w mediach społecznościowych o zakończeniu związku. Dla wielu osób okazało się to dużym zaskoczeniem, ponieważ para była związana ze sobą od siedemnastu lat. Aktorka i tancerz wydali wspólne oświadczenie, w którym zaznaczyli, że nie będą więcej wypowiadać się na temat swojego rozstania.

"Drodzy, podjęliśmy razem decyzję o rozstaniu. 17 lat za nami, wiele wspaniałych chwil, za które sobie dziękujemy. Mamy cudowne dzieci i ze względu na nie prosimy o uszanowanie naszej i ich prywatności. Jest to jedyne nasze oświadczenie i w tej kwestii nie będziemy tego komentować" - napisali w marcu.

W ciągu kilku miesięcy w mediach pojawiło się mnóstwo plotek i sensacyjnych doniesień na temat przyczyn zakończenia związku Cichopek i Hakiela. Gdy gwiazda "M jak Miłość" stroniła od komentowania rozstania, jej były partner udzielał wywiadów, w których dzielił się faktami z życia prywatnego. W pewnym momencie pojawiły się spekulacje, jakoby w ich małżeństwie miało dojść do zdrady. Warto zaznaczyć, że oboje nigdy nie podali oficjalnych powodów swojej decyzji.

Obecnie oboje układają sobie życie z nowymi partnerami.

Sebastian Fabijański i Maffashion

Sebastian Fabijański był związany z blogerką modową Julią Kuczyńską, znaną pod pseudonimem Maffashion. Para ma synka Bastiana. O tym, że ich związek to już przeszłość, Kuczyńska poinformowała na Instagramie. 

"Czekałam, aż będę gotowa psychicznie, będę się czuła bardziej stabilnie. (...) W planie było powiedzenie tego wspólnie" - powiedziała w nagraniu na Instagramie, dodając, że do rozstania doszło trzy tygodnie wcześniej.

"Ja jestem trudnym partnerem, mam tego świadomość i pracuję nad tym, syn mnie dużo uczy. Fajnie by było, gdyby się udało być łatwiejszym partnerem, ale nie obiecuję" - aktor mówił wcześniej w wywiadzie dla Pudelka. "Ona często miała do mnie pretensje, że ja coś powiedziałem nie tak w mediach, bo ona lepiej waży słowa. Ja nie potrafię..." - przyznał Fabijański.

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski

Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski byli ze sobą przez blisko dekadę, małżeństwo tworzyli zaś od przeszło sześciu lat. 45-letnia obecnie aktorka i 35-letni aktor poznali się w 2013 roku na planie filmu "W spirali", w którym oboje grali główne role.

Para od samego początku unikała niepotrzebnego rozgłosu. Początkowo ukrywali swoją relację, aż w końcu w lipcu 2016 roku sformalizowali związek i wzięli ślub. Małżonkowie doczekali się razem jednego dziecka. Ich córka przyszła na świat 9 września 2019 roku.

W październiku w specjalnym oświadczeniu Katarzyna Warnke i Piotr Stramowski poinformowali, że zdecydowali się zakończyć swój wieloletni związek. Aktorzy opublikowali w mediach społecznościowych wspólny komunikat, w którym zdawkowo napisali o kulisach rozstania i wspomnieli o wspólnym dziecku. Małżonkowie podkreślili, że była to ich wspólna decyzja.

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki

Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki uznawani byli za jedną z najlepiej dobranych i najbardziej zgodnych par w polskim show-biznesie. Kilka tygodni przed rozstaniem coraz częściej w mediach pojawiały się informacje o kryzysie w związku gwiazd. Aktorzy od jakiegoś czasu przestali się pojawiać razem na imprezach branżowych. Nie publikowali też wspólnych relacji w mediach społecznościowych. 

Pod koniec października do związku pary nawiązał też raper Kosior. Na InstaStories opublikował wpis, który jednoznacznie świadczył o tym, że związek Wieniawy i Rozbickiego przeszedł do historii.

"Twój były to b*tch a*s" - napisał, oznaczając aktorkę.

Tuż po wpisie rapera do plotek o rozstaniu odnieśli się sami zainteresowani. Julia Wieniawa i Nikodem Rozbicki opublikowali na Instagramie post, w którym potwierdzili, że nie są już parą. Dodali jednak, że wciąż łączy ich silna i przyjacielska więź. 

"Tak, nie jesteśmy już razem, ale mamy dla siebie ocean dobroci i międzygalaktyczną więź. Pozdro z Londynu!" - napisali.

Patrycja Markowska i Jacek Kopczyński

Para poznała się latem 2006 roku. Aktor był tak zauroczony 27-letnią wówczas piosenkarką, że od razu zaprosił ją na randkę i... dostał kosza. Patrycja Markowska powiedziała mu, co sama przyznała w wywiadzie, że nie chce się wiązać z żonatym mężczyzną (aktor nie mieszkał już wtedy z żoną, ale wciąż nie miał rozwodu) i dopóki nie będzie oficjalnie wolny, nie ma szans, by się z nim związała. Niespełna pół roku później Jacek Kopczyński uzyskał rozwód i zaprosił piosenkarkę na wspólną wyprawę do Meksyku... Wrócili z niej zakochani w sobie po uszy! Dwa lata później na świat przyszedł ich syn, Filip.

W październiku niespodziewanie media poinformowały o rozpadzie związku gwiazd.

"W ciągu ostatnich miesięcy Patrycja i Jacek zaczęli się od siebie oddalać. Na nic zdały się próby ratowania wypalającego się uczucia na sesjach z terapeutą. Było już za późno" - czytamy w czasopiśmie na żywo.

Ani aktor, ani wokalistka niw wypowiadają się publicznie na temat przyczyn rozstania. 

swiatseriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama