Reklama

Złotopolscy

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 646
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Złotopolscy": Alina Janowska zmaga się z nieuleczalną chorobą

Znana i ceniona aktorka Alina Janowska, niezapomniana Eleonora ze "Złotopolskich" i wielka gwiazda polskiego kina, od dłuższego czasu choruje na alzheimera. Jej syn w rozmowie z „Super Expressem” opowiedział o trudnościach, z jakimi zmaga się jego mama.

O chorobie Aliny Janowskiej media informowały kilka miesięcy temu. Mąż aktorki, Wojciech Zabłocki, pozbawił wszystkich złudzeń, że kiedykolwiek jeszcze będzie można zobaczyć aktorkę publicznie.

W rozmowie z "Super Expressem" o jej chorobie opowiedział też syn, Michał Zabłocki. "Mamie kurczy się jej pamięć szczegółowa. Coraz mniej pamięta koncertów, szczegółów, np. z dzieciństwa. Rozpoznaje tylko nas, bliskie osoby" - mówi syn aktorki.

Podkreśla jednak, że nadal pamięta np. teksty piosenek.

"Mama lubi śpiewać, dużo razem śpiewamy. Rymuje, pamięta wiersze, role. Dużo rzeczy zawodowych mamie pozostało" - dodaje.

Alina Janowska cały czas przebywa w otoczeniu najbliższych osób, które pomagają jej zmagać się z codziennością. Tabloid podaje, że choć aktorka choruje od trzech lat, przez długi czas nie mówiła nikomu o chorobie.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alina Janowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje