Reklama

Złotopolscy

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 674
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Paweł Wawrzecki kończy 70 lat!

Paweł Wawrzecki, czyli niezapomniany Wiesiek Gabriel ze "Złotopolskich", od lat obecny jest w polskim show-biznesie. Lubiany aktor obchodzi właśnie swoje 70. urodziny. Chociaż znany jest z wielu komediowych ról, to w życiu prywatnym spotkało go wiele tragedii.

Aktor urodził się 12 lutego 1950 roku w Warszawie. Na ekranie zadebiutował zaraz po studiach w 1975 roku. Szybko zaczął się pojawiać na deskach teatrów i planach filmowych. Ogromną popularność przyniosła mu rola komendanta w kultowych "Złotopolskich".

Reklama

Przez 12 lat występował w Kabarecie Olgi Lipińskiej. W następnych latach pojawiał się m.in. w serialu "Buła i spóła", "Graczykowie", "Matki, żony i kochanki". Kolejną niezapomnianą rolę zagrał w "Daleko od noszy". 

Prywatnie związany był z aktorką Barbarą Winiarską. Para przez wiele lat wychowywała wspólnie córkę, Anię. 

Dziewczyna urodziła się z porażeniem mózgowym. Kiedy przyszła na świat, lekarze ostrzegli jej rodziców, że czeka ich ciężka walka o każdy dzień jej życia. - Było trudno, bardzo trudno, ale wtedy nie zdawałem sobie sprawy, że ten problem nigdy nie zniknie. Wierzyłem, że córkę da się wyleczyć - wspomina Paweł Wawrzecki. Razem z żoną zapewniali córce najlepszą opiekę. 

Niestety, między małżonkami zaczęło się psuć. - Różni specjaliści mówili nam, że chore dziecko to chore małżeństwo i lepiej przygotować się na jego rozpad - mówił aktor w rozmowie z "Rewią". Wawrzecki grał w kilku produkcjach jednocześnie i był prawie nieobecny w domu. Dla aktorskiej pary najważniejsze było szczęście córki. Pod koniec lat 90. Wawrzecki nawiązał romans z Agnieszką Kotulanką. 

Barbara Winiarska wiedziała, że jej mąż spotyka się z inną kobietą. On sam potwierdził to w wywiadzie. - Ona wie, nie jest okłamywana. Wie, że jest ktoś, z kim dobrze się czuję. [...] Wciąż jesteśmy rodziną, bo to daje naszej córce poczucie bezpieczeństwa... A Basia? Jest mi bardzo bliska, tylko inaczej - miał powiedzieć aktor.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje