Z Archiwum X X Files
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 345
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Miał zagrać w komediowym hicie lat 90. Myślał, że zmieni to jego życie

Wiecie, że obsada kultowej "Pełnej chaty" mogła wyglądać zupełnie inaczej? O trzy główne role męskie ubiegał się bowiem przed angażem w "Z Archiwum X" David Duchovny.

David Duchovny: Starał się o angaż w "Pełnej chacie"

We wtorkowym odcinku swojego podcastu "Fail Better", David Duchovny wyjawił, że ubiegał się o wszystkie główne męskie role w serialu komediowym "Pełna chata", który był emitowany w latach 1987-1995. Żadnej z nich jednak nie dostał a trafiły one odpowiednio w ręce Boba Sageta (wcielał się w Danny’ego Tannera), Johna Stamosa (zagrał wujka Jessego) i Dave’a Couliera (serialowy Joey Gladstone).

"Wziąłem udział w castingu do wszystkich tych trzech ról w 'Pełnej chacie'. Na początku starałem się o angaż do roli ojca, potem do postaci, którą zagrał Stamos. A później - jeszcze tego trzeciego gościa. Myślałem wtedy: 'muszę dostać którąś z tych ról, to zmieni moje życie".

Reklama

Przełom w karierze aktora nastąpił dopiero przy okazji "Z Archiwum X". Po latach Duchovny nie żałuje jednak, że angaż w "Pełnej chacie" przeszedł mu koło nosa. Wspomina, iż nie czuł się dobrze w sitcomie.

"Byłem naprawdę zły w te klocki" - mówi. "Nie wiedziałem, jak zagrać w sitcomie. Nie wiem, o czym myśleli... że wydawało im się, iż poradzę sobie w tym świecie. Może mógłbym się nauczyć , ale nie byłem wtedy gotów na takie energetyczne granie, jakiego potrzebowali".

David Duchovny: Kariera po "Z Archiwum X"

David Duchovny po fantastycznym "Z Archiwum X" oraz "Californication" ma na koncie także występy w takich produkcjach jak "Udając Boga", "Ewolucja", "Zoolander", "Druga szansa", The Craft", "Pani dziekan", "Smętarz dla zwierzaków: początki" oraz "Sympatyk".

W 2015 roku Duchovny wydał album folkowy "Hell of Highwater". Później na rynku pojawiły się "Every Third Thought" oraz "Gestureland". W chwilach wolnych od pracy na planie filmowym Duchovny poświęca się karierze muzycznej i rusza w trasę koncertową - Polskę odwiedził w lutym 2019 roku.

Zobacz też: Zdeterminowana policjantka wraca na platformę! Kiedy nowe odcinki?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Z Archiwum X | David Duchovny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama