Odwilż
Ocena
serialu
7,1
Dobry
Ocen: 7
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zdeterminowana policjantka wraca na platformę! Kiedy nowe odcinki?

Aspirant Katarzyna Zawieja powróci w nowym sezonie "Odwilży". Kiedy nowe odcinki kryminalnego serialu rozgrywającego się w Szczecinie trafią na platformę Max?

Katarzyna Zawieja, policjantka ze Szczecina, prowadzi dochodzenie w sprawie ciała młodej kobiety, znalezionej w Odrze na przełomie zimy i wiosny. W trakcie okazuje się, że kobieta przed śmiercią urodziła dziecko. Co się z nim stało? Trzydziestokilkuletnia funkcjonariuszka jest zdeterminowana, by dowiedzieć się prawdy, lecz jednocześnie musi mierzyć się z traumą po utracie męża i samotnym wychowywaniem kilkuletniej Hani. 

Tak przedstawia się fabuła pierwszego sezonu "Odwilży", polskiego serialu kryminalnego w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Produkcja zadebiutowała w 2022 roku i została zrealizowana na zlecenie HBO Max przez HBO Europe. Za scenariusz do sześciu odcinków odpowiadają Marta Szymanek i Piotr Szymanka. 

Reklama

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Katarzyna Wajda ("Jesteś Bogiem"). W obsadzie znaleźli się również Bartłomiej Kotschedoff, Juliusz Chrząstowski, Cezary Łukaszewicz, Sebastian Fabijański, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Małgorzata Gorol, Monika Krzywkowska, Piotr Żurawski, Ewa Skibińska i Marcelina Stepkowska. 

Kiedy drugi sezon "Odwilży"?

Krytycy przychylnie patrzyli na ponurą historię rozgrywającą się w Szczecinie, dlatego "Odwilż" doczeka się kontynuacji. Katarzyna Wajda ponownie wcieli się w aspirant Zawieję. Drugi sezon trafi na platformę Max już w sierpniu. Dokładna data nie jest jeszcze znana. 

Zobacz też: "Wspaniałe stulecie" jak "Gra o tron"? Twórcy mają spore ambicje!

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Max | Odwilż | Katarzyna Wajda
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama