Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9980
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Sułtan Sulejman zostaje otruty!

"Wspaniałe stulecie" opowiada o losach Sulejmana Wspaniałego i jego pięknej niewolnicy Hürrem. Serial, którego fabuła nawiązuje do czasów największego rozkwitu imperium Osmańskiego, w przeszłości podbił serca polskich telewidzów. Po latach ponownie można oglądać go w telewizji, a fani z niecierpliwością wyczekują kolejnych epizodów. Przedstawiamy więc streszczenie odcinków 159-162 "Wspaniałego stulecia", w których sporo się wydarzy. Kiedy i gdzie oglądać serial w telewizji?

  • "Wspaniałe stulecie" to turecki serial kostiumowy, który na antenie Telewizji Polskiej zadebiutował w 2014 roku. Produkcja znad Bosforu zachwyciła wówczas fanów. 
  • Historię miłości sułtana Sulejmana Wspaniałego i jego niewolnicy Hürrem, w szczytowym momencie oglądało średnio 2,30 mln widzów. Po latach TVP postanowiło przypomnieć swój wielki hit, którego trzeci sezon można teraz ponownie śledzić w telewizji. 
  • Fani z niecierpliwością wyczekują nowych intryg i niespodziewanych zwrotów akcji, dlatego prezentujemy streszczenie odcinków 159-162 "Wspaniałego Stulecia" i podajemy szczegóły ich emisji. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Reklama

"Wspaniałe stulecie" streszczenie: odc. 159. Ibrahim wypowiada wojnę Hürrem

Sułtan dowiaduje się, że Ibrahim potajemnie spotkał się w Bursie z Mustafą. Po analizie sytuacji dochodzi do wniosku, że przyjaciel może go zdradzić. Ibrahim natomiast nie jest w stanie dłużej ukrywać swojej niechęci do sułtanki Hürrem. Otwarcie wypowiada jej więc wojnę. Nigar podejmuje próbę ucieczki z Konstantynopola wraz z córką. Książę Mustafa z bólem serca decyduje się odprawić Helenę z haremu, aby nie narażać się niepotrzebnie na gniew ojca. Hürrem stawia Mihrimah ultimatum po tym, jak dowiaduje się o jej potajemnych schadzkach z Yahyą. 

"Wspaniałe stulecie" streszczenie: odc. 160. Ibrahim zabrania Nigar widywać się z dzieckiem

Nigar zostaje przyłapana na próbie ucieczki przez Ibrahima, który w ramach kary zabrania jej widywać się z dzieckiem. Rüstem jest zawiedziony postępowaniem żony i zamierza się z nią rozwieść. Ostatecznie jednak sułtanka Hatice nie wyraża na to zgody. Sułtan przygotowuje się do wojny przeciwko Habsburgom. Ibrahim pasza podczas odwiedzin w stoczni rozmawia z księciem Mehmetem. Usiłuje przekonać go, aby poprosił ojca o wysłanie go do jednej z prowincji.

Wspaniałe stulecie" streszczenie odc. 161. Sułtan Sulejman zostaje otruty

Sułtan nagle traci przytomność i szybko staje się jasne, że ktoś musiał go otruć. Hürrem jest przekonana, że to wina Ibrahima paszy, który od dawna spisuje za plecami Sulejmana. Stan Sułtana nie jest najlepszy, jednak udaje się go uratować dzięki pomocy syna Afife - Yahyi efendiego. Mahidevran obawia się o życie swojego syna. Podejrzewa, że Hürrem może zechcieć zabić księcia Mustafę, aby jej synowie nie mieli konkurenta do tronu.

Wspaniałe stulecie" streszczenie: odc. 162. Mehidevran chce schwytać szpiega sułtanki Hürrem

W pałacu księcia Mustafy w Manisie niespodziewanie pojawia się handlarka, która tak naprawdę zajmuje się przekazywaniem listów szpiegowi sułtanki  Hürrem. Mahidevran dowiaduje się o tym i usiłuje schwytać szpiega konkurentki, podejrzewając, że może być nim Diana. Sułtan udaje się w odwiedziny do Yahyi efendiego i prosi go o wyjaśnienie znaczenia snu z Mustafą i Ibrahimem. Hürrem
 proponuje zaś Ibrahimowi tymczasowe zawarcie pokoju. Proponuje mężczyźnie spotkanie w odludnym miejscu, a ten się zgadza. Syn sędziego Ebusuuda trafia do lochu. 

"Wspaniałe stulecie" odc. 159-162. Kiedy i gdzie oglądać serial?

"Wspaniałe stulecie" to serial, który emitowany jest codziennie, od poniedziałku do piątku w TVP1. Powtórki poszczególnych epizodów fani mogą zaś zobaczyć w telewizji, na kanele pierwszym telewizji polskiej, dzień po ich emisji o godzinie 06:00 lub 06:05. 

  • Odcinki 159-161 "Wspaniałego stulecia" będzie można obejrzeć w dniach 14-16 grudnia o godz. 14:00. 
  • Odcinek 162 "Wspaniałego stulecia" zostanie wyemitowany dopiero w poniedziałek 19 grudnia. Również o godzinie 14:00.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Czyta również:

"Wspaniałe stulecie": streszczenie odcinków 154-158. Książę Mehmet zostaje zaatakowany!

Polskie seriale i długo wyczekiwany film. Oto najlepsze nowości Netflixa w grudniu

"Wednesday": Serial bije rekordy popularności. Zdetronizował wielki hit

Zobacz także:

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy