Muhtesem Yuzyıl

Wspaniałe stulecie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 8699
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Śmierć Paszy

Ibrahim Pasza łączy szyki z Szach, aby wyeliminować Hurrem. Rudowłosa sułtanka odkrywa, że tę dwójkę łączył kiedyś ognisty romans. Z kolei Sulejman nadal zastanawia się, jak pozbyć się Paszy, mimo obietnicy, którą wcześniej złożył. Ebuussud efendi podsuwa mu pewien pomysł...


Reklama


Ostatnia wieczerza

Sułtan zaprasza Ibrahima na uroczystą wieczerzę. Zaznacza jednak, by wezyr przybył sam. Zaniepokojony mężczyzna zasiada do posiłku z Sulejmanem i Hurrem. Po kolacji władca nakłania mężczyznę, by przenocował w jego pałacu.

W nocy do pokoju wezyra przychodzi grupa zamaskowanych katów. Ibrahim próbuje im uciec, ale zostaje uduszony przez napastników.

Ambitne plany

Wieść o śmierci Paszy dochodzi do Hatice. Kobieta szaleje z rozpaczy. Zarzuca bratu, że kazał zamordować jej męża ze względu na podłą Hurrem.

Nowym wezyrem zostaje Ayas, który jest poplecznikiem sułtanki, ale nie zna się na rządzeniu. Wkrótce do rady dołącza kolejny protegowany Hurrem, czyli Rustem. Kobieta obiecuje mu bardzo wysokie stanowisko.

Polityczne roszady

Zgodnie z zapowiedziami Hurrem, Rustem zostaje gubernatorem prowincji Teke. Jednak kobieta jest niezadowolona, ponieważ Luftu, mąż Szach, staje się nowym wezyrem. Sulejman każe służbie pozbyć się rzeźb w ogrodzie Ibrahima.

Na nic zdają się protesty Hatice. Kobieta czuje się również oburzona, gdy Hurrem urządza w haremie zabawę. Uważa, że sułtanka powinna uszanować pamięć po niedawno zmarłym wezyrze. Skarży się na nią bratu.

O krok od śmierci

W seraju pojawia się Fahriye hatun, dawniej znana jako Diana. Służąca dostaje od Mahidevran zadanie -- ma zamordować Hurrem. Wkrótce po raz pierwszy próbuje dokonać zamachu. W łaźni zabija jedną ze służek, po czym podchodzi do sułtanki z nożem. Wtedy do drzwi zaczyna dobijać się strażnik. Fahriye wpuszcza go i udaje, że zamordowała służącą, stając w obronie Hurrem.

Ukochana Sulejmana wierzy w te wyjaśnienia i myśli, że dawna służąca Mahidevran jest teraz jej sojuszniczką. W dowód wdzięczności postanawia przyjąć dziewczynę na służbę. Sulejman martwi się o żonę i postanawia przeprowadzić śledztwo w sprawie zamachu.

Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje