Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9979
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Rustem ofiarą spisku Jastrzębia i Mihrimah, Sułtan mianuje nowego wezyra

„Wspaniałe stulecie” zdobyło serca polskich widzów już w 2014 roku. TVP zdecydowało, że przypomni swoim odbiorcom losy Sułtana Sulejmana również w 2022. Z tego powodu możemy obejrzeć powtórki kultowego serialu dzisiaj. Sprawdź, co działo się w odcinku 306 i 307.

"Wspaniałe stulecie" to piękny serial kostiumowy, który przedstawia czasy panowania Sułtana Sulejmana Wspaniałego. Jednym z najważniejszych i najbardziej poruszających wątków jest romans pomiędzy władcą, a jego niewolnicą Roksolaną.  

"Wspaniałe stulecie". Streszczenie odcinka 306

Przebywający w Persji Książę Bajazyd wymienia z sułtanem listy. Próbuje w nich zapewnić go o swojej niewinności. Z kolei Selim planuje przechytrzyć sułtana i wykupić księcia jeszcze przed nim. Dafne dowiaduje się o sytuacji od Mihrimah. Wyrusza do Persji, aby przekazać Bajazydowi, że sułtan targuje się z szachem perskim o jego głowę.

Reklama

Jastrząb przybywa do Konstantynopola. Pragnie zabić Rustema paszę, a Mihrimah planuje mu w tym pomóc. W wyniku podstępu, który wymyśliła Mihrimah udaje mu się dostać do komnaty Rustema. Pomimo walki nie udaje się mu uratować. Rustem umiera, a jego zwłoki zostają wrzucone do morza.

"Wspaniałe stulecie". Streszczenie odcinka 307

Transakcja pomiędzy sułtanem a szachem perskim dochodzi do skutku. Szach oczekuje na złoto od Selima. Nie chce jednak wypuścić Bajazyda. Zwleka z wydaniem go Sulejmanowi. Książę przygotowuje się do ataku na szacha. Planuje uciec do Gruzji. Sulejman wysyła do niego list, w którym wzywa go do powrotu.

W międzyczasie sułtan decyduje się na mianowanie Semiza Alego paszę, który od zawsze był przychylny Bajazydowi, na stanowisko wielkiego wezyra. Mihrimah proponuje nowemu wezyrowi małżeństwo. On odrzuca jednak jej ofertę.

"Wspaniałe stulecie". Gdzie i kiedy oglądać?

Odcinek 306 będzie można oglądać na kanale TVP Kobieta już w czwartek 25 maja. Tego dnia będzie można zobaczyć go dwukrotnie. Pierwszy raz zostanie wyemitowany o godzinie 11:00. Powtórka zostanie wyświetlona o godzinie 19:30.

Odcinek 307 będzie można obejrzeć następnego dnia, również na kanale TVP Kobieta. W piątek 26 maja również zostanie wyświetlony dwa razy — o godzinie 11:00 i 19:30.

Wszystkie odcinku serialu "Wspaniałe stulecie" są także dostępne na platformie streamingowej TVP VOD.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Zobacz także:

Maryla Rodowicz sądzi, że TVP wymieni ją na kogoś innego? Tak widzi swoją przyszłość w "The Voice Senior"

Marcin Hakiel zadbał o muskulaturę. Sekret jego diety zdradziła była żona

Anna Wyszkoni wyrzucona z festiwalu w Opolu. Gwiazda nie zostawia na TVP suchej nitki

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie | streszczenia odcinków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy