Muhtesem Yuzyıl

Wspaniałe stulecie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 8658
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Pożegnanie z Meryem Uzerli i... serialem

W najbliższych tygodniach i miesiącach fanów tureckiej produkcji czeka sporo zmian!

Pierwsza, zła wiadomość, to rychłe zakończenie tureckiej sagi. Sezon trzeci "Wspaniałego stulecia", emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 15:50 na antenie TVP1, to przedostatni sezon produkcji. Telewizyjna Jedynka wykupiła wszystkie odcinki telenoweli i będzie je emitowała do marca lub kwietnia przyszłego roku.

Lecz zanim widzowie pożegnają się z Sulejmanem muszą najpierw powitać nową Hürrem. W 4. serii "Wspaniałego stulecia" w postać ukochanej sułtana wciela się Vahide Perçin, która zastępuję ulubienicę publiczności Meryem Uzerli. Co skłoniło Meryem, która dzięki udziałowi w serialu zyskała ogromną popularność, do rezygnacji z roli?

Reklama

Okazało się, że przyczyną były problemy osobiste.

Zniknięcie Uzerli

W maju 2013 roku na produkcję padł blady strach, gdy aktorka nagle opuściła plan i wróciła do Niemiec. Fani załamywali ręce i błagali ulubienicę o powrót, ale Uzerli nie chciała z nikim rozmawiać. Tłumaczyła się wypaleniem zawodowym.

- Zaczęłam funkcjonować jak robot. Pracowałam po kilkanaście godzin dziennie. Prawie nie wychodziłam z hotelu. Cierpiałam na bezsenność, bo dla Hürrem poświęciłam każdą chwilę. Ona ma inny charakter niż ja. Było mi ciężko. Poza tym wychowywałam się w Niemczech i dostosowanie się do tureckich obyczajów przerosło mnie. Mieszkałam w pięknym hotelu i miałam szofera. Wszyscy się o mnie troszczyli, ale brakowało mi bliskich mi osób, przy których mogłabym czuć się sobą. Za rzadko wychodziłam z roli - wyznała Uzerli.

To jednak nie wszystkie problemy z jakimi zmagała się Meryem w tamtym okresie. Jak się później okazało, była w ciąży z byłym chłopakiem Canem Ateşem, który ją zdradzał. Postawieni pod ścianą producenci znaleźli nową odtwórczynię Hürrem i zmienili scenariusz. Rola powędrowała do Vahide Perçin, co nie spotkało się z zachwytem fanów.

Komentowano, że Perçin jest już wiekowa i nie nadaje się do roli Hurrem (aktorka w momencie kręcenia serialu miała 48 lat, a Meryem 29 lat). Widzowie żądali powrotu i podwyżki dla Uzerli, odejścia upatrywali w gorszym traktowaniu - Ergenc miał już status gwiazdy i kilkakrotnie wyższą gażę (Halit - 240 tys. zł, Meryem - 46 tys. zł za odc.). Tym plotkom zaprzeczyła sama aktorka mówiąc:

- Warunki na planie, presja, problemy osobiste, to wszystko zdarzyło się w bardzo krótkim czasie. Miałam dość. Teraz skupiam się na córce. Sława to nie wszystko.

Nowa Hürrem

Jak z rolą ukochanej Sulejmana poradzi sobie Vahide Perçin?

Przed aktorką stanęło niełatwe zadanie! Jak myślicie, czy nowa Hürrem zyska sympatię widzów?


Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje