Reklama

Muhtesem Yuzyıl

Wspaniałe stulecie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 8844
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Hürrem została przeklęta!

Hürrem zostaje podstępem wywabiona z seraju i jedzie do marmurowego pałacu. Nie wie, że czeka tam na nią kobieta rzucająca klątwy. Sprawdź, co jeszcze wydarzy się w nadchodzących odcinkach "Wspaniałego stulecia"!


Reklama

Na Morzu Śródziemnym Osmańska flota zostaje zaatakowana przez weneckie statki. Sulejman stwierdza, że czas przystąpić do oblężenia Korfu.

Przegrana sprawa

Okazuje się, że Wenecjanie skutecznie bronią Korfu. Niepowodzenia sprawiają, że tureckich żołnierzy nachodzą wątpliwości. Narzekają, że po śmierci Ibrahima paszy brak im prawdziwego przywódcy. W końcu osmańskie oddziały muszą się wycofać. Sulejman czuje, że popełnił błąd, zabijając szwagra. Wyrzuty sumienia powodują u niego bezsenność.

Zasadzka Hatice

Mihrimah próbuje zrozumieć, dlaczego sułtanka Szach knuje przeciwko jej matce. Hatice w Manisie spotyka się z kobietą, która zarabia, rzucając klątwy. Postanawia wykorzystać jej umiejętności, żeby pozbyć się znienawidzonej żony brata. Potem wraca do Konstantynopola. Natomiast do pałacu sułtana przybywa Saliha. Hurrem zostaje podstępem wywabiona z seraju i jedzie do marmurowego pałacu. Czekają tam na nią Hatice i guślarka. Nagle kobieta mdleje.

Nieznana choroba

Po odzyskaniu przytomności Hurrem nie może sobie przypomnieć, co wydarzyło się w pałacu. Wkrótce jej skóra zaczyna pokrywać się plamami nieznanego pochodzenia. Medycy rozkładają ręce. Podejrzewają, że powodem tej choroby są problemy emocjonalne sułtanki.

Atak na szwagierkę

Stan zdrowia Hurrem się pogarsza. Kobieta cierpi na bezsenności i ma halucynacje. W końcu Nigar zdradza, że rzucono na nią urok. Wkrótce sułtanka dostaje ataku szału. Rzuca się na Hatice, która traci przytomność. Służące Hurrem szybko pozbywają się nieprzytomnej kobiety z pałacu.

Odparte zarzuty

Nagłe zniknięcie Hatice budzi niepokój wśród mieszkańców pałacu. Szach domyśla się, że Hurrem maczała w tym palce i nie zaprzestaje poszukiwań. Sulejman boi się, że siostra popełniła samobójstwo, ponieważ popadła w depresje po śmierci męża. Nagle Hatice wraca i oskarża szwagierkę o porwanie. Rudowłosa sułtanka wypiera się wszystkiego i stwierdza, że wdowa po Ibrahimie chce jej zaszkodzić.

Wyznana wina

Hurrem wciąż nie może uwolnić się od nocnych koszmarów. Pragnie dowiedzieć się, kto rzucił na nią klątwę. Niespodziewanie Fahriye przyznaje, że na rozkaz Hatice próbowała ją zabić. Hurrem docenia szczerość służącej i postanawia dać jej jeszcze jedną szansę.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje