Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9979
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Defne uniknie kary, a Mihrimah jest w ciąży!

"Wspaniałe stulecie" to popularny w Polsce turecki serial kostiumowy. Każdy odcinek przynosi nowe emocje i zaskakujące zwroty akcji. W odcinkach 297 i 298 widzów czeka wiele niespodzianek, Bayazyd zaniecha skazania Defne na śmierć, za to zdradzona wcześniej Mihrimah odkryje, że jest w ciąży. Co jeszcze przyniosą odcinki 297 i 298 serialu "Wspaniałe stulecie"? Uchylamy rąbka tajemnicy.

"Wspaniałe stulecie" to serial kostiumowy produkcji tureckiej, który opisuje losy dworu sułtana Sulejmana Wspaniałego. Był to najdłużej panujący władca Imperium Osmańskiego. Serial skupia się na wątkach obyczajowych toczących się na dworze sułtana. Relacje Sulejmana Wspaniałego z jego ukochaną Hürrem, a także dworskie intrygi i romanse, knowania wrogów i przyjaciół władcy są treścią serialu. Wszystko to toczy się we wspaniałej scenerii Imperium Osmańskiego a aktorzy występują w strojach z epoki. 

Reklama

"Wspaniałe stulecie", odc. 297, streszczenie. Defne unika kary śmierci

Bayazyd decyduje się na odwołanie kary śmierci, którą wcześniej nałożył na swą nałożnicę Defne. Kara miała się odbyć, gdy ich nowo narodzony syn podrośnie. Sułtan Sulejman dogląda budowy meczetu swojego imienia. Kobiety przyjeżdżają do seraju, by złożyć hołd Hürrem za wszystko, co dla nich robi. Tymczasem świadoma zbliżającej się śmierci sułtanka wydaje Sumbulowi dyspozycje dotyczące tego, jak ma postąpić gdy jej już zabraknie. Prosi o wybudowanie hamanu, który będzie służył wszystkim kobietom. 

Sulejman wzywa przed swe oblicze Bayazyda i Semlima, mają stawić się w seraju najszybciej, jak będą mogli. Tymczasem Mihrimah, która wcześniej dowiedziała się o chorobie matki, tym razem odkrywa, że jest w ciąży

Czytaj też: "Wspaniałe stulecie". Choroba sułtanki postępuje, a Rustem zdradza Mihrimah 

"Wspaniałe stulecie", odc. 297, streszczenie. Hürrem przygotowuje siebie i dwór na swoją śmierć

Do Konstantynopola przybywają wezwani przez Sulejmana Bayazyd i Selim. Hürrem zdaje sobie sprawę z tego, że to jej ostanie chwile. Prosi Sulejmana Wspaniałego, by pochował ją w meczecie swojego imienia, który właśnie wykańcza. Kobieta przygotowuje też starannie dwie skrzynie. Każe Sumbulowi oddać je po swojej śmierci książętom, swoim synom. Tuż przed samą śmiercią sułtanka każe suto zastawić stoły. Ostatnie chwile życia pragnie spędzić z rodziną, przy wspólnym posiłku. Nie będzie to chyba jednak wesoła biesiada. 

"Wspaniałe stulecie", doc. 297 i 298. Gdzie i kiedy oglądać? 

Serial "Wspaniałe stulecie" widzowie mogą oglądać na TVP Kobieta oraz w TVP 1. Odcinki 297 i 298 zobaczymy na kanale TVP Kobieta 16 i 17 maja o godzinie 11:00, a ich powtórki w tych samych dniach o godzinie 19:30. Odcinki trwają około 45 minut. 

TVP 1 nadaje odcinki z pewnym opóźnieniem, więc ci, którzy przegapili je w TVP Kobieta mogą je tu nadrobić. TVP 1 pokaże odcinki 297 i 298 serialu "Wspaniałe stulecie" kilka tygodni później. Dokładną datę emisji można śledzić TUTAJ.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Czytaj też:

"Na Wspólnej": Strzelanina na zaręczynach i dramat w ogrodzie Hebla

"M jak miłość", odc. 1736. Oświadczy mu się w finale serialu

"Zakazany owoc": Czy Nadir zmieni swoją decyzję? Co z wyjazdem Sahiki?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie | Tureckie seriale | Opisy odcinków
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy