Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9980
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Choroba Hürrem postępuje. Rüstem zdradza Mihrimah!

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Widzowie w Polsce docenili produkcję za niesamowitą kreację, piękną scenerię oraz niesamowite zwroty akcji. W kolejnych odcinkach serialu chora sułtanka Hürrem pogodzi się ze swoją śmiercią. Z kolei Gracia Mendes postanowi uwieść Rüstema Paszę, który zdradzi Mihrimah. Czy wieść o romansie rozniesie się po haremie? Prezentujemy streszczenie odcinków 294, 295 i 296 serialu "Wspaniałe stulecie".

"Wspaniałe stulecie" to serial tureckiej produkcji, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego. Historia rządów władcy, dzięki któremu Imperium Osmańskie wzbiło się na wyżyny swojej świetności, przyciąga przed telewizory ogromną liczbę odbiorców. To opowieść, która toczy się wśród wspaniałej scenografii, ukazując przy tym dworskie intrygi i romanse.

"Wspaniałe stulecie": odcinek 294 – streszczenie. Choroba Hürrem postępuje

Mihrimah (Pelin Karahan) idzie pożegnać Pedra (Burak Sağyaşar). Ten ma nadzieję, że sułtanka ucieknie z nim ze stolicy.

Reklama

Medycy są bezradni wobec choroby Hürrem (Meryem Uzerli). Sulejman postanawia wyjechać z nią do gorących źródeł w Bursie. Sümbül (Selim Bayraktar) mówi Mihrimah o chorobie sułtanki. Prognozy nie są obiecujące.

Bajazyd (Aras Bulut İynemli) wysyła do Selima (Engin Öztürk) list z wyzwaniem do walki. Z kolei Rüstem Pasza (Ozan Güven) zaczyna flirtować z Gracią Mendes (Dolunay Soysert).

"Wspaniałe stulecie": odcinek 295 – streszczenie. Bajazyd i Selim w pojedynku

Selim otrzymuje list od Bajazyda z wyzwaniem do walki. Decyduje się podjąć to wyzwanie. Dochodzi do pojedynku między braćmi. Bajazyd zwycięża, lecz nie zabija Selima.

Sulejman (Halit Ergenç) jest załamany. Terapia Hürrem w Bursie nie przynosi skutku. Chora kobieta wreszcie spotyka się z Mahidevran (Nur Fettahoğlu). Mówi jej, że niedługo umrze. Dochodzi do pojednania. Kobiety wybaczają sobie wszystkie krzywdy.

Gracia Mendes zaprasza Rüstema paszę do swojej rezydencji pod pretekstem przejrzenia dokumentów. W komnacie czeka jednak przygotowany posiłek. Kobieta zbliża się do mężczyzny i wyjaśnia, że nie taki był cel zaproszenia.

"Wspaniałe stulecie": odcinek 296 – streszczenie. Rüstem zdradza Mihrimah

Hürrem wraca do stolicy i każe wezwać synów. Mihrimah dowiaduje się o śmiertelnej chorobie matki.

Defne (Yasemin Allen), nałożnica Bajazyda, rodzi syna. Chłopiec jest bardzo słaby. Egzekucja jego matki, która na rozkaz Nurbanu (Merve Boluğur) próbowała zabić Bajazyda, zostaje odroczona do czasu aż dziecko poczuje się lepiej.

Rüstem zdradza Mihrimah z Gracią Mendes. Czy tajemnica o romansie wyjdzie na jaw?

"Wspaniałe stulecie": odc. 294, 295, 296. Kiedy i gdzie oglądać?

Odcinki 294, 295 i 296 serialu "Wspaniałe stulecie" zostaną wyemitowane kolejno 13 maja (sobota), 14 maja (niedziela) i 15 maja (poniedziałek) 2023 roku o godz. 11:00 na kanale TVP Kobieta. W tych dniach, również na kanale TVP Kobieta, widzowie będą mogli obejrzeć powtórki odcinków, które zostaną wyemitowane o godz. 19:30.

Serial "Wspaniałe stulecie" można śledzić również na TVP 1. Na tym kanale produkcja jest emitowana z pewnym opóźnieniem i premiery odcinków 294, 295 i 296 odbędą się dopiero kilka tygodni później. Dokładną datę emisji można śledzić TUTAJ.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Zobacz także:

"M jak miłość": Odcinek 1733. Szokujące wyznanie! Dziękuje mężowi za zdradę

"Na dobre i na złe": Odcinek 886. Dostanie w twarz od Ukraińca!

"Królowa Charlotta": Fakty i mity. Te wydarzenia wcale nie były fikcją?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie | streszczenia odcinków | TVP kobieta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama