Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9959
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Czy Sulejman wybierze Mustafę jako swojego następcę?

Sułtanka Hürrem chciała wprowadzić nałożnicę do komnaty swojego syna, księcia Dżihangira. Próba zakończyła się fiaskiem, gdyż syn sułtana myśli tylko i wyłącznie o tym, jak nakłonić ojca do zabrania go na wyprawę wojenną. Czy Sulejman ulegnie jego namowom? Kogo sułtan wybierze jako swojego następcę? Sprawdź, co wydarzy się w najbliższych odcinkach serialu "Wspaniałe stulecie".

Turecki serial historyczno-kostiumowy "Wspaniałe stulecie" to hit, który podbił serca widzów nie tylko w ojczyźnie sułtana, ale również w wielu krajach europejskich. Historię Sulejmana, jego żony Hürrem oraz całego haremu śledzą przed telewizorami miliony osób.

"Wspaniałe stulecie" odc. 256. Czy plany zamachu na sułtana się powiodą?

Podczas przygotowań do wyprawy wojennej przeciwko Persji sułtan Sulejman postanawia zabrać ze sobą księcia Dżihangira. Książe Bajazyd postanawia wyjawić ojcu prawdę o swoim ślubie z sułtanką Huricihan. Do rozmowy nie dochodzi, gdyż pomysłu zabrania mu Rüstem Pasza. Sułtanka Hürrem przygotowuje się do przyjęcia w seraju Anny Jagiellonki, córki Zygmunta Starego. Książę Bajazyd wyznaje, że to sułtanka Huricihan zdradziła sułtanowi tajemnicę Mustafy, przez co ten popadł w niełaskę u ojca. Książę Mustafa dowiaduje się o planach zamachu na sułtana Sulejmana Wspaniałego i postanawia podjąć kroki, by temu zapobiec.

Reklama

"Wspaniałe stulecie" odc. 257. Czy Anna Jagiellonka i książę Selim będą mieli romans?

Książę Mustafa w ostatniej chwili ratuje sułtanowi życie. Mimo to Sulejman Wspaniały wciąż pozostaje nieufny wobec syna i nadal nie chce, by ten uczestniczył u jego boku w zbliżającej się wyprawie wojennej. Książę Dżihangir oraz książę Bajazyd obiecują księciu Mustafie wsparcie w drodze po władzę. Do Konstantynopola przybywa córka Zygmunta Starego, Anna Jagiellonka. Sułtanka Hürrem, łamiąc zasady, postanawia pomóc Annie. Wojska osmańskie zdobywają miasto Van. Jagiellonka uwodzi syna sułtana Sulejmana i sułtanki Hürrem - księcia Selima.

"Wspaniałe stulecie" odc. 258. Tajemnicza i ciężka choroba sułtana Sulejmana

Wodzowie turkmeńscy postanawiają wycofać poparcie dla Elkasa Mirzy w walce o władzę, który przez to popada w niełaskę sułtana. Sułtanka Hürrem obiecuje Annie Jagiellonce wsparcie dla Polski. Piri Reis wraz z Yavuzem podejmują próbę zamachu na sułtankę Hürrem, w którym śmiertelnie ranna zostaje zarządczyni haremu Afife Hatun. Przed śmiercią kobieta zdąży zdradzić sułtance Hürrem, że sułtan Sulejman jest ciężko chory.

"Wspaniałe stulecie" odc. 259. Śmierć narzeczonego sułtanki Fatmy

Sułtan Sulejman Wspaniały wciąż zmaga się z tajemniczą chorobą, przez co nie jest już w stanie jej ukryć. Siostra sułtana, sułtanka Fatma, dowiaduje się, że jej narzeczony Elkas Mirza wpadł w ręce perskiego szacha, a następnie został stracony za spisek przeciwko władcy. Sułtan Sulejman otrzymuje wiadomość o śmierci Afife Hatun. Piri Reis przybywa do rezydencji księcia Mustafy.

"Wspaniałe stulecie" odc. 260. Ostatkiem sił sułtan wzywa do siebie Mustafę

Książę Mustafa dowiaduje się o chorobie ojca. Odmawia jednak wyjazdu do Konstantynopola bez wyraźnego rozkazu sułtana. Sułtanka Hürrem oraz książę Selim obawiają się przyjazdu księcia Mustafy. Wojska janczarskie oraz dowódca floty morskiej deklarują poparcie dla księcia Mustafy. Kawiarnia Sümbüla Aği przyciąga coraz więcej klientów. Sułtan Sulejman Wspaniały pod wpływem wysokiej gorączki wymawia imię swojego syna - księcia Mustafy. Sułtanka Hürrem wydaje rozkaz wezwania księcia do stolicy.

"Wspaniałe stulecie" — gdzie i kiedy oglądać?

Turecki serial "Wspaniałe stulecie" emitowany jest na antenie stacji TVP Kobieta. 256 odcinek będzie można obejrzeć w środę, 5 kwietnia, o godzinie 11:00. W następnych dniach zaplanowana jest emisja kolejnych epizodów. Każdego dnia TVP Kobieta nadaje również powtórki porannych odcinków o godzinie 19:30.

Zobacz także:

"Akacjowa 38": German zostawia żonę tuż po przyjęciu

"Zakazany owoc": Yildiz otrzymuje ofertę pracy w telewizji. Halit jest wściekły

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama