Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9959
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Cierpienie i śmierć Dżihangira. Mihrunnisa rozpacza po stracie Mehmeta

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial cieszący się ogromną popularnością na całym świecie. Widzowie w Polsce docenili produkcję za niesamowitą kreację, piękną scenerię oraz niesamowite zwroty akcji. W kolejnych odcinkach serialu Dżihangir nie będzie mógł pogodzić się z tym, że Mustafa nie żyje. Lekarstwem na jego cierpienie ma być opium. Przedawkowany doprowadza do śmierci Dżihangira. Z kolei Mihrunnisa szaleje z rozpaczy po stracie syna Mehmeta. Co wydarzy się jeszcze? Prezentujemy streszczenia odcinków 272, 273 i 274. serialu "Wspaniałe stulecie".

 "Wspaniałe stulecie" to serial tureckiej produkcji, który opowiada o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego. Historia rządów władcy, dzięki któremu Imperium Osmańskie wzbiło się na wyżyny swojej świetności, przyciąga przed telewizory ogromną liczbę odbiorców. To opowieść, która toczy się wśród wspaniałej scenografii, ukazując przy tym dworskie intrygi i romanse.

"Wspaniałe stulecie": odcinek 272 – streszczenie. Mehmet zostaje odebrany matce. Mihrunnisa rozpacza

Dżihangir opłakuje śmierć Mustafy. Brat nieżyjącego księcia ucieka. Strażnicy i sułtan po poszukiwaniach odnajdują go. Dżihangir gorzko wyznaje, że Sulejman przestał być ojcem w chwili śmierci Mustafy.

Reklama

W drodze do Gemliku syn nieżyjącego księcia Mustafy, Mehmet zostaje odebrany matce. Mihrunnisa szaleje z rozpaczy. Pełnomocnik sułtana mówi księciu, że na rozkaz sułtana malec już nigdy nie zobaczy matki.

Mihrimah i Rüstem ukrywają się w pałacu na Usküdarze przed żądnym krwi tłumem.

Tymczasem Beyazıt spotyka Fatmę i Gülfem. Obiecuje, że będzie je wspierał w żałobie. Gülfem stwierdza, że gdyby nie kłamstwa Hürrem, Mustafa by żył. Do Konstantynopola wraca Jastrząb, który został ranny, jednak uniknął śmierci.

"Wspaniałe stulecie": odcinek 273 – streszczenie. Dżihangir nie może pogodzić się ze śmiercią Mustafy

Dżihangir wciąż bardzo cierpi po stracie Mustafy. Medycy podają mu syrop z opium, który ma uśmierzyć ból. Sulejman również cierpi na depresję.

Buntownicy w Konstantynopolu żądają głowy Rüstema. Dochodzi do sprzeczki między Rüstemem i Mihrimah. Jastrząb chce zabić Rüstema, lecz jego plany niespodziewanie krzyżuje Bajazyd.

"Wspaniałe stulecie": odcinek 274 – streszczenie. Dżihangir umiera po przedawkowaniu opium

Ogarnięty melancholią Dżihangir chce wracać do Konstantynopola. Odurzony opium ma wizje. Sułtan jest bezradny. Książę Beyazıt, jako sułtański namiestnik uspokaja tłum, który żąda głowy Rüstema. Hürrem na wieść o stanie Dżihangira rusza do Aleppo.

Sulejman podaje Dżihangirowi kolejną dawkę opium. Wie, że syn umrze. Nie może jednak patrzeć na jego cierpienie. Wcześniej przyjmuje niezwykły podarunek. To pierścień należący dawniej do Mustafy. Dżihangir umiera.

"Wspaniałe stulecie": odcinki 272, 273, 274. Gdzie i kiedy oglądać?

Odcinek 272. serialu "Wspaniałe stulecie" zostanie wyemitowany w piątek, 21 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00 na kanale TVP Kobieta. Tego samego dnia, również na kanale TVP Kobieta, widzowie mogą obejrzeć powtórkę odcinka, który zostanie wyemitowany o godzinie 19:30.

Odcinek 273. serialu "Wspaniałe stulecie" zostanie wyemitowany dzień później, czyli w sobotę, 22 kwietnia 2023 roku o godzinie 11:00 na kanale TVP Kobieta. Z kolei powtórka odcinka zostanie wyemitowana na tym samym kanale o godzinie 19:30.

Odcinek 274. serialu "Wspaniałe stulecie" zostanie wyemitowany w niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku o stałej porze, czyli o godzinie 11:00 na kanale TVP Kobieta. Tego samego dnia o godzinie 19:30 będzie można zobaczyć powtórkę.

Na antenie TVP 1 serial "Wspaniałe stulecie" jest emitowany z pewnym opóźnieniem i premiera wskazanych odcinków na tym kanale odbędzie się dopiero w maju.

Więcej newsów o serialach i gwiazdach, wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Świat Seriali.

Zobacz także:

"Dziedzictwo": Co się stanie z Yamanem? Czy Ali doprowadzi do końca sprawę kradzieży?

"Akacjowa 38": Czy Leonor wyjedzie z Pablem?

"Zakazany owoc": Yildiz przyłapuje Halita na zdradzie z Leylą

INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie | streszczenia odcinków | TVP kobieta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy