Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9960
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Bunt księcia Mustafy i kolejna wojna Sulejmana Wspaniałego

„Wspaniałe stulecie” to turecki serial historyczny ze wplecionymi wątkami romansu, akcji i opery mydlanej. Główną osią fabuły serialu są rządy osmańskiego sułtana Sulejmana Wspaniałego, a także losy jego faworyty, a następnie żony — sułtanki Hürrem oraz całego haremu. Miłość Sulejmana i Hürrem przyciągnęła przed telewizory miliony fanów nie tylko w Turcji, ale także na całym świecie. Poznaj streszczenie najbliższych odcinków serialu „Wspaniałe stulecie” i dowiedz się, kiedy i gdzie oglądać serial w telewizji.

Pierwszy odcinek serialu "Wspaniałe stulecie" został wyemitowany w 2014 roku, a w czasach największej popularności w ciągu tygodnia losy haremu sułtana Sulejmana śledziło ponad 2 miliony Polaków. Od kwietnia 2022 roku "Wspaniałe stulecie" ponownie można oglądać w polskiej telewizji. Oto streszczenia odcinków 191-195 serialu "Wspaniałe stulecie". Gdzie i kiedy można je obejrzeć?

„Wspaniałe stulecie” odc. 191. Streszczenie: Czy dojdzie do ślubu Balı Beya i sułtanki Esmahan?

Książę Mustafa, najstarszy syn sułtana Sulejmana i jedyne dziecko sułtanki Mahidevran, sprzeciwia się woli ojca. Zamiast wykonać wyrok na Piri Mehmedzie Paszy, który był wielkim wezyrem Imperium Osmańskiego przed Ibrahimem Paszą, przeprowadza własne śledztwo i wbrew rozkazowi sułtana daruje mu życie. Wysyła do seraju głowę innego gubernatora, który spiskował przeciwko niemu. Sułtanka Mihrimah, jedyna córka sułtana Sulejmana i sułtanki Hürrem, wciąż stara się uwieść sułtańskiego szambelana Malkoçoğlu Balı Beya. Po haremie zaczynają natomiast krążyć plotki o rzekomym romansie pomiędzy Malkoçoğlu Balı Beyem i sułtanką Esmahan — córką sułtanki Şah i Lütfi Paszy. Ku rozpaczy Mihrimah, matka Esmahan postanawia, że para się pobierze. Sułtan Sulejman zamierza po raz kolejny wyruszyć na wojnę z Habsburgami.

Reklama

„Wspaniałe stulecie” odc. 192. Streszczenie: Bunt księcia Mustafy może mieć opłakane konsekwencje

Sułtanka Hürrem, prawowita żona sułtana Sulejmana i matka jego pięciorga dzieci, próbuje wybić swojej córce, sułtance Mihrimah, z głowy pragnienia o Malkoçoğlu Balı Beyu. Wszyscy mieszkańcy seraju obawiają się, że zmuszona do ponownego wyjścia za mąż Hatice, siostra sułtana Sulejmana i żona zmarłego İbrahima Paszy, popełni samobójstwo. Proponowany jej przyszły mąż, Divane Hüsrev Pasza, zostaje mianowany przez sułtana Sulejmana wezyrem, a także członkiem Dywanu. Sułtan Sulejman podejrzewa, że książę Mustafa zbuntował się przeciwko niemu, nie wykonując egzekucji na Piri Mehmedzie Paszy i wzywa syna z prowincji Manisa do Stambułu.

„Wspaniałe stulecie” odc. 193. Streszczenie: Sulejman wyrusza na kolejną wojnę

Książe Mustafa wyjaśnia sułtanowi Sulejmanowi powody swojej decyzji. Sułtan wybacza mu, lecz na czas wojny z Habsburgami każe mu zostać w kraju. Sułtanka Mihrimah upokarza sułtankę Esmahan, która jest zakochana w księciu Mehmecie, pierwszym dziecku sułtana Sulejmana i sułtanki Hürrem. Papież robi wszystko, by król Francji Franciszek I Walezjusz zawarł przymierze z Karolem V Habsburgiem. Książe Bajazyd prostestuje przeciwko decyzji sułtana, gdyż ojciec po raz kolejny nie chce zabrać go ze sobą na wojnę. Sułtan Sulejman nie zgadza się na ślub Malkoçoğlu Balı Beya z sułtanką Esmahan.

„Wspaniałe stulecie” odc. 194. Streszczenie: Tragiczny wypadek w sułtańskim hammamie

Sułtan Sulejman wyrusza z Imperium Osmańskiego na wojnę z Habsburgami. Król Karol V Habsburg snuje plany ataku na Konstantynopol. Tymczasem w stolicy imperium — Stambule — rozpoczyna się budowa meczetu sułtanki Hürrem. W międzyczasie z pałacu znika niezauważony książę Bajazyd. W przebraniu dołącza do zastępu janczarów i wbrew rozkazom swojego ojca, sułtana Sulejmana, wyrusza na wojnę z Habsburgami. Sułtanka Mihrimah walczy z sułtanką Esmahan. W hamamie dochodzi do tragicznego wypadku. Siostra sułtana Sulejmana, sułtanka Şah postanawia raz na zawsze pozbyć się sułtanki Hürrem.

„Wspaniałe stulecie” odc. 195. Streszczenie: Starcie sułtanki Esmahan z sułtanką Mihrimah

Najstarszy syn sułtana Sulejmana, książę Mustafa dowiaduje się, że Gabriela, piękna genuenka, która nazbyt często odwiedza go w pałacu, nie ma wcale czystych zamiarów. Okazuje się, że kobieta poszukuje porwanej przez Turków siostry, którą okazuje się pałacowa służąca Rümeysa Hatun. Sułtanka Esmahan nie chce wyjawić, co się wydarzyło w haremie między nią a sułtanką Mihrimah. W haremie pojawiają się problemy finansowe. Podczas nieobecności sułtana Sulejmana sułtanka Hürrem postanawia zaciągnąć dług, żeby wypłacić służbie wynagrodzenia.

„Wspaniałe stulecie” odc. 191-195. Kiedy i gdzie oglądać serial?

Turecki serial historyczno-kostiumowy "Wspaniałe stulecie" jest emitowany na antenie TVP 1 od poniedziałku do piątku o godzinie 14:00. 191. odcinek serialu "Wspaniałe stulecie" będzie można obejrzeć na antenie telewizyjnej jedynki we wtorek 31 stycznia 2023 roku. Każdy odcinek jest dodatkowo powtarzany następnego dnia o godzinie 6:00.

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać obejrzenia odcinka nr 191 serialu "Wspaniałe stulecie", czeka miła niespodzianka na antenie TVP Kobieta. Tam już we wtorek 17 stycznia 2023 roku o godzinie 19:30. Stacja TVP Kobieta również przewiduje powtórki tureckiego serialu następnego dnia, jednak będą one emitowane o godzinie 11:00.

Czytaj również:

"The Last of Us": Na Bellę Ramesy wylał się hejt! Toskyczni fani atakowali ją za wygląd

"Stranger Things": Sadie Sink długo walczyła o tak wysokie honorarium. Ile zarobi?

Gwiazdor "Peaky Blinders" oskarżony o "niewłaściwe zachowanie"! Ruszyło śledztwo

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama