Wojenne dziewczyny
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 1684
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wojenne dziewczyny": Serial znika z anteny! Vanessa Aleksander żegna się z produkcją

Serial "Wojenne dziewczyny" znika z anteny! Telewizja Polska zakończyła produkcję na piątym sezonie, który wyemitowany został jesienią. O zakończeniu serii poinformowała Vanessa Aleksander, która w emocjonalnym wpisie pożegnała ten etap w swoim życiu zawodowym.

Vanessa Aleksander żegna się z serialem "Wojenne dziewczyny"

"Miałam 19 lat. W przerwie między zajęciami w szkole teatralnej zadzwonił do mnie Staś, mój agent, mówiąc, że w ten piątek będzie casting do nowego serialu, że może - mimo iż na pierwszym roku studiowania aktorstwa zabroniona jest praca w zawodzie - udałoby mi się wyrwać na zdjęcia próbne" - wspominała swoje początki w TVP Vanessa Aleksander

Casting jednak okazał się początkiem długiej współpracy. "W życiu zawodowym jestem wdzięczna za bardzo wiele rzeczy, ale za zaproszenie do wzięcia udziału w tym projekcie chyba jestem wdzięczna najbardziej. Wchodząc na plan, nie wiedziałam nic" - podkreśliła aktorka. 

Reklama

"To była ogromna radość, wielkie wyróżnienie i zaszczyt, być Ewką Fronczak. Dziękuję" - stwierdziła. 

"Wojenne dziewczyny": To koniec popularnego serialu!

20 listopada TVP wyemitowała ostatni odcinek piątego sezonu serialu "Wojenne dziewczyny". Historyczna produkcja TVP, opowiadająca o losach młodych warszawianek, zmagających się z wojenną zawieruchą, od początku cieszyła się sporą popularnością. Dwa ostatnie sezony zanotowały jednak spory spadek oglądalności w porównaniu z poprzednimi. Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl piątą odsłonę serialu średnio oglądało 1,68 miliona widzów, co oznacza, że "Wojenne dziewczyny" straciły blisko 220 tysięcy widzów (średnia widownia czwartego sezonu wynosiła 1,90 miliona widzów). Teraz dowiedzieliśmy się, że piąty sezon produkcji, był również ostatnim. 

Piąty sezon serialu emitowany był od 4 września do 20 listopada. W premierowych odcinkach w postacie głównych bohaterek ponownie wcielają się aktorki młodego pokolenia: Aleksandra Pisula (Marysia) i Vanessa Aleksander (Ewa). W nowym sezonie zabrakło natomiast Marty Mazurek, która wcielała się w Irkę. Jej bohaterka zginęła pod koniec czwartego sezonu. Jej miejsce zajęła Karolina "Nitka" Węgierska (Maja Szopa) - arystokratka spokrewniona z Margarethe von Losein. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: TVP | Wojenne dziewczyny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy