Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Ocena
serialu
3
Fatalny
Ocen: 80
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Zemdlała, gdy otrzymała rolę

Już 2 września na platformie streamingowej Amazon Prime będzie miał premierę najdroższy serial w historii - "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy". W jednej z głównych ról wystąpi w nim Morfydd Clark. Grająca elficę Galadrielę aktorka wyznała, że zemdlała na wieść o tym, że dostała rolę w tej produkcji.

Morfydd Clark nie miała łatwego zadania. Musiała bowiem zmierzyć się z rolą, z której znana jest Cate Blanchett. To właśnie ta dwukrotna laureatka Oscara zagrała Galadrielę w filmach z serii "Władca Pierścieni""Hobbit" Petera Jacksona.

Reklama

Jak wspomina Morfydd Clark, o tym, że w serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" zagra postać Galadrieli dowiedziała się w trakcie Festiwalu Filmowego w Toronto, gdzie promowała film "Magiczny świat Davida Copperfielda". Wiadomość zwaliła ją z nóg. I to dosłownie. "Nagle dotarło do mnie, jak wielka to sprawa i zemdlałam w tracie spotkania z widzami. Złapał mnie uroczy strażnik" - wspomina aktorka w rozmowie z portalem "Variety" z okazji premiery serialu na podstawie twórczości Tolkiena.

Powodem takiej reakcji było to, że Clark nie miała pojęcia, iż może zagrać tak ważną postać. "Wiedziałam, że ubiegam się o rolę elficy, ale nie wiedziałam, której. Szlag trafiał mnie i moją siostrę, gdy nie mogłyśmy odkryć, co to będzie za rola. Nigdy jednak nie marzyłam o tym, że zagram Galadrielę" - wyznała aktorka. Choć akcja serialu dzieje się tysiące lat przed wydarzeniami z "Władcy Pierścieni", dla nieśmiertelnych elfów upływ czasu nie ma większego znaczenia. Stąd możliwość zagrania postaci Galadrieli.

Morfydd Clark przyznaje, że nie próbowała nawet skontaktować się z poprzednią odtwórczynią roli słynnej elficy, Cate Blanchett. "Jej występ w tej roli towarzyszył mi przez większość mojego dotychczasowego życia. Dzięki tym filmom przetrwałam egzaminy, kłopoty, dojrzewanie. Cały czas była razem ze mną" - wspominała aktorka, która przyznała, że rola w serialu wiązała się ze sporym wysiłkiem z jej strony. Szczególnie wymagające były sceny w wodzie, kiedy to okazało się, że potrafiąca pływać Clark zwątpiła w swoje umiejętności w tym zakresie.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" zapowiadany jest jako najdroższa produkcja w historii telewizji. Z tego względu showrunnerzy serialu - Patrick McKay i JD Payne - zachęcają widzów do tego, by oglądali go na jak największym ekranie. "Włożyliśmy całą naszą miłość w każdy pojedynczy piksel tego serialu" - twierdzą. Na początek widzowie będą mogli zobaczyć dwa pierwsze odcinki, które ukażą się na platformie Amazon Prime jednocześnie 2 września.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Morfydd Clark | Władca pierścieni (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama