Reklama

Vikings

Wikingowie

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 283
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wikingowie: Walhalla": Marcin Dorociński zagra Jarosława Mądrego

Premiera drugiego sezonu serialu "Wikingowie: Walhalla" została zaplanowana na 12 stycznia 2023 roku. Będzie on gratką dla polskich widzów, gdyż występuje w nim Marcin Dorociński. Teraz Netfliks opublikował pierwsze zdjęcia z nowej odsłony "Wikingów". Na jednym z nich zobaczyć możemy Dorocińskiego. Zagra on Jarosława Mądrego. Aktor zamieścił to zdjęcie na swoim Instagramie.

Marcin Dorociński wyjawił, że znalazł się w obsadzie drugiego sezonu superprodukcji Netfliksa na początku października. "No to już oficjalnie! Bardzo długo czekałem (ponad rok), aby się z Wami podzielić tą informacją i dziś jest ten piękny dzień. 'Wikingowie: Valhalla' — to kolejna wielka przygoda, w której miałem zaszczyt wziąć udział. A jej efekty wkrótce zobaczycie na Netfliksie! Będzie się działo" - oznajmił na swoim Instragramie.

Reklama

"Wikingowie: Walhalla" to jego kolejna wielka przygoda z Netfliksem, gdyż wcześniej zdobył rozgłos rolą rosyjskiego arcymistrza szachowego Wasilija Borgowa w "Gambicie królowej".

Marcin Dorociński zagra Jarosława Mądrego

Teraz Dorociński zdradził, jaka postać przypadła mu do zagrania w "Wikingach" i jak prezentuje się w średniowiecznym kostiumie. "Poznajcie Jarosława Mądrego - nowego bohatera, który już wkrótce sporo namiesza w świecie wikingów" - aktor napisał pod zdjęciem, na którym jego bohater siedzi na tronie. Nieprzypadkowo, gdyż to wielki książę Rusi Kijowskiej. Dorociński jako Jarosław Mądry ma brodę i ma na sobie wzorzystą szatę.

Z historii wiadomo, że Jarosław Mądry utrzymywał bliskie kontakty ze Skandynawią. Znany jest też z tego, że udzielił schronienia wygnanemu z kraju królowi Norwegii, Olafowi, a jego córka wyszła za mąż za przyszłego władcę Norwegii, Haralda III Srogiego. Jak zostanie wkomponowany w fabułę serialu? To jeszcze niespodzianka.

Miesiąc temu Dorociński pochwalił się jeszcze jednym sukcesem odniesionym na niwie międzynarodowej. Zobaczymy go mianowicie w kolejnej części "Mission: Impossible", gdzie pojawi się u boku Toma Cruise’a. Premiera filmu planowana jest na lipiec 2023.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy