Reklama

Vikings

Wikingowie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 203
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wikingowie": 1 czerwca premiera serialu

Odważni do szaleństwa żeglarze i wojownicy. A do tego wynalazcy, obrotni kupcy i znakomici rzemieślnicy. Wkraczamy w świat wikingów, którzy dwanaście wieków temu zmienili historię Europy.

Pojawili się na wybrzeżach Anglii, Irlandii i Francji jakby znikąd. Bo kto w zachodniej Europie ponad tysiąc lat temu słyszał o położonej daleko na północy krainie fiordów? Budzili grozę, nikt nie mogł im się oprzeć. A potem niektórzy z wikingów osiedlili się, ich potomkowie zostali rycerzami i książętami we Francji, w Anglii, na Sycylii i w Palestynie. Ich kuzyni dotarli do Islandii, Grenlandii i Ameryki Północnej.

Dość wypraw na Bałtyk!

Reklama

Serial "Wikingowie" opowiada o tym, jak się zaczęła ta wielka przygoda ludzi północy. Główny bohater Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) jest młodym, ambitnym wojownikiem. Chce łupów, sławy i jest bardzo ciekawy świata. Ma dość wypraw na bałtyckie wybrzeża i napadów na biedne osady. Prosi przyjaciela, by zbudował łódź, która podoła trudom żeglugi przez otwarte morze na zachód, do krain słynnych z bogactw.

Taka łódź, szybka, smukła, odporna na ataki wielkich fal powstaje. Ale to nie koniec kłopotów Ragnara. Wyprawie jest przeciwny miejscowy jarl (wódz i możnowładca) Haraldson (Gabriel Byrne).

Tak wtedy było...

Przed nami opowieść pełna namiętności, dramatycznych scen walk, intryg i seksu, jak film fantasy. A przecież tak było 12 wieków temu.

"Wikingów" możemy oglądać o 22:15 w Tv Puls już od 1 czerwca.

IP

Dowiedz się więcej na temat: Wikingowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje