Westworld
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 31
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Westworld": Luke Hemsworth rozczarowany skasowaniem serialu

Kilka tygodni temu do sieci trafiła informacja o skasowaniu kolejnego serialu "Westworld", który do tej pory był jedną z flagowych produkcji HBO. Swojego zdziwienia nie kryli twórcy oraz obsada. Niedawno decyzję stacji skomentował jeden z aktorów, Luke Hemsworth.

"Westworld" nie wróci z kolejnym sezonem

Władze Warner Bros, czyli właściciele m.in. HBO, podjęły ostatnio kilka decyzji, które nie spotkały się z entuzjazmem widzów. Tylko w tym roku HBO zrezygnowało z produkcji seriali europejskich czy wyrzuceniu do kosza gotowego już filmu "Batgirl". Niedawno wypłynęła informacja o skasowaniu jednego z hitów stacji - serialu "Westworld".

"Westworld" był jednym z flagowych seriali HBO. Pierwszy sezon produkcji zachwycił zarówno widzów, jak i krytyków. Produkcja zdobyła wiele nagród. Serial powstał w oparciu o film "Westworld" ("Świat Dzikiego Zachodu") z 1973 roku wyreżyserowany przez Michaela Crichtona. Podobnie jak pełnometrażowa produkcja, seria opowiada o parku rozrywki, w którym jego bywalcy mogą przenieść się w przeszłość - w świat Średniowiecza, Dzikiego Zachodu czy też starożytnego Rzymu. Atrakcje i przygody klientom parku zapewniają androidy w przebraniach z danej epoki.

Reklama

"Westworld": Pożegnanie z serialem

Jeszcze w październiku twórca serialu "Westworld", Jonathan Nolan, zasugerował, że planowany piąty sezon produkcji HBO będzie zarazem finałem show. "Zawsze myśleliśmy o piątym i zarazem ostatnim sezonem" - powiedział Nolan. "Nadal prowadzimy negocjację z telewizją [HBO]. Mam nadzieję, że się uda" - dodał. Wcześniej współtwórczyni show Lisa Joy wyjawiła w rozmowie z portalem Deadline, że wspólnie z Nolanem nie udało im się jeszcze zakończyć serii w sposób, w jaki chcieliby zamknąć całość.

Wiadomo już, że władze stacji nie dały serialowi zielonego światła. "Westworld" padł kolejną ofiarą decyzji o cięciach finansowych. Serial nie otrzyma więc finałowego sezonu, a widzowie nie dowiedzą się, w jaki sposób miała zakończyć się produkcja. 

Na temat skasowania serialu wypowiedział się niedawno Luke Hemsworth, który z produkcji grał od samego początku. "Masz nadzieję, że te rzeczy będą trwać wiecznie, ale każdy ma swoje powody. Jestem bardzo wdzięczny za moją część w tej serii, a ta podróż była dużą częścią mojego życia. Ale tak, to było rozczarowujące" - przyznał aktor, który o skasowaniu produkcji dowiedział się w dniu swoich 42. urodzin. 

Wyraził również swój smutek nad tym, że widzowie nie poznają zakończenia historii, którą śledzili od kilku lat. ""Niestety, zostajemy odcięci, ale taka jest natura świata. Nie można popadać w depresję z tego powodu. Ruszasz dalej, a to otwiera nowe drzwi" - podsumował. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Westworld
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy