Westworld
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Westworld": Czy powstanie piąty sezon serialu HBO?

Twórca serialu "Westworld", Jonathan Nolan, zasugerował, że planowany piąty sezon produkcji HBO będzie zarazem finałem show. Problem w tym, że HBO wciąż nie dała zielonego światła na realizację ostatniej części.

Jonathan Nolan został zagadnięty o sytuację związaną z kolejnym sezonem "Westworld" podczas promocji swojego nowego projektu - serialu Amazona "The Peripheral".

"Westworld": Twórcy chcą pożegnać się z serią piątym sezonem

"Zawsze myśleliśmy o piątym i zarazem ostatnim sezonem" - powiedział Nolan. "Nadal prowadzimy negocjację z telewizją [HBO]. Mam nadzieję, że się uda" - dodał twórca "Westworld".

Wcześniej współtwórczyni show Lisa Joy wyjawiła w rozmowie z portalem Deadline, że wspólnie z Nolanem nie udało im się jeszcze zakończyć serii w sposób, w jaki chcieliby zamknąć całość.

Reklama

Serial powstał w oparciu o film "Westworld" ("Świat Dzikiego Zachodu") z 1973 roku wyreżyserowany przez Michaela Crichtona. Podobnie jak pełnometrażowa produkcja, seria opowiada o parku rozrywki, w którym jego bywalcy mogą przenieść się w przeszłość - w świat Średniowiecza, Dzikiego Zachodu czy też starożytnego Rzymu. Atrakcje i przygody klientom parku zapewniają androidy w przebraniach z danej epoki.

"Westworld" kolejną ofiarą restrukturyzacji Warner Bros. Discovery?

Mimo iż HBO zakończyła emisję czwartego sezonu "Westworld" w sierpniu, wciąż nie ogłoszono oficjalnie rozpoczęcia produkcji kolejnego sezonu. Powodem zwłoki mogą być plany restrukturyzacji Warner Bros. Discovery, która w 2023 roku planuje połączyć HBO Max i Discovery+ w jedną platformę streamingową.

W lipcu HBO Max wstrzymało produkcję oryginalnych seriali w krajach skandynawskich, Europie Środkowej oraz Holandii i Turcji.

Nieco później Warner Bros. Discovery postanowiło zaś o kasacji oczekiwanego filmu "Batgirl". Choć jego budżet wyniósł aż 90 milionów dolarów, film od początku realizowany był na potrzeby małego ekranu i platformy streamingowej HBO Max, gdzie miał mieć swoją premierę.

"Nie znajdujemy ekonomicznego uzasadnienia dla drogich filmów, które pojawiają się od razu w streamingu" - wytłumaczył strategię Warner Bros. Discovery David Zaslav i zapowiedział "strategiczny zwrot".

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Westworld
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy