Reklama

Web Therapy

Web Therapy

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 7
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Web Therapy": ​Agata Kulesza niczym Lisa Kudrow

"Web Therapy" to pierwsza polska komedia internetowa. Serial oparty jest na amerykańskiej wersji. Za oceanem główną bohaterkę grała Lisa Kudrow, u nas wcieli się w nią Agata Kulesza. "Mając taką obsadę stworzyliśmy ciekawą produkcję" - mówi reżyser.
Reklama

Fabuła serialu "Web Therapy" opiera się na spotkaniach terapeutycznych Lucyny Kole-Bojarskiej - w tej roli Agata Kulesza. Nie było by w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że sesje specyficznej terapeutki z pacjentami odbywają się w sieci i trwają zaledwie trzy minuty. Każdy epizod widziany jest z perspektywy kamery internetowej.

Kulesza podczas środowej konferencji prasowej zapowiadającej serial przyznała, że nie oglądała pierwowzoru, bo nie chciała go naśladować. Z kolei reżyser Wojciech Kalarus powiedział PAP Life, że choć nie musiał, uznał, że powinien i obejrzał amerykańską wersję.

"Byłem ciekaw, jak to jest realizowane w kraju, w którym robią to najlepiej. Jak aktorzy grają, jakimi środkami, na jakim poziomie emocji i dowcipu jest to wszystko rozgrywane. Bynajmniej nie po to, żeby małpować na nasz rynek" - zapewnia Kalarus i przyznaje, że to i tak nie zdałoby egzaminu, bo poczucie humoru Amerykanów i Polaków jest nieco inne.

Reżyser dodaje, że zasięgnął też opinii ludzi, którzy byli na planie amerykańskiej wersji, więc poznał tajniki powstawania tego serialu. "Ubogacony w tę wiedzę przystąpiłem do pracy nie zapożyczając niczego, bo mając taką obsadę, z takim talentem i swoją intuicję stworzyliśmy ciekawą produkcję" - przekonuje reżyser.Amerykańska wersja serialu często była improwizowana przez aktorów i grana bez scenariusza. Jak tłumaczy reżyser u nas - choć serial w dużej mierze oparty jest na adaptowanym przez Piotra Jaska scenariuszu - było podobnie i znajduje się dużo elementów improwizowanych. "Jeśli serial będzie cieszył się oglądalnością to też będziemy do tego zmierzać aż dojdziemy do tego, że aktorzy za pomocą tzw. drabinki, czyli najważniejszych zdarzeń, które muszą pojawić się w scenie, będą improwizowali. Pomogę im w tym sposobem z mikrosłuchawką" - zapewnia reżyser.

Jak przyznaje Kalarus, który debiutuje w roli reżysera, i to od razu u boku Agaty Kuleszy, praca z aktorką była czystą przyjemnością: "Niewątpliwie przyczyniło się do tego to, że Agata przede wszystkim jest znakomitą aktorką, a zaraz po tym fakt, że znamy się długo i się przyjaźnimy. Nasza praca układała się bez zgrzytów, które mogą pojawić się w relacji reżyser-aktorka".

Podobnego zdania jest Dorota Kolak, która w serialu gra matkę głównej bohaterki. Aktorka wspomina, że nie jest to pierwsze spotkanie z młodszą koleżanką "po fachu", gdyż z Kuleszą znają się już bardzo długo - wiele lat temu spotkały się na planie serialu "Pensjonat pod różą".


"Śledzę poczynania Agaty z wielkim podziwem - i dla jej osoby i dla tego, co robi, dla samego dzieła. Bardzo ucieszyłam się, że ponownie możemy się spotkać. Obie jesteśmy nieco dojrzalsze, bogatsze o doświadczenia, ale myślę, że to, co się nie zmieniło to wzajemna życzliwość, która zawsze w nas była" - zapewnia Kolak.

Kolak z pracą w serialu internetowym spotyka się po raz pierwszy. Aktorka przyznaje tzw. metodyka pracy się nie zmienia. "Zastanawialiśmy się jedynie, czy to poczucie humoru, które jest tam zapisane, będzie takim powszechnym poczuciem humoru, czy ludzie będą się tym bawić, bo na planie atmosfera była świetna. Nam był potrzebny taki luz, bo w serialu jest dużo improwizacji, a aktor do improwizacji musi być rozluźniony, więc zasługą naszej ekipy było to, że ten stan osiągnęliśmy" - tłumaczy aktorka.

W serialu - obok Agaty Kuleszy i Doroty Kolak - wystąpią: Andrzej Zieliński, Otar Saralidze, Jan Peszek, Magdalena Boczarska, Katarzyna Zawadzka, Piotr Polak, Cezary Kosiński, Anna Smołowik, Piotr Polk, Iza Kuna, Edyta Olszówka, Karolina Kominek, Adam Woronowicz i Łukasz Lewandowski.


swiatseriali/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Web Therapy | Agata Kulesza | Dorota Kolak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje